Phantom 4: Nový dron létá rychlostí až 70 km/hod a dokáže se vyhýbat překážkám

V posledních letech se s létajícími drony doslova roztrhl pytel. Moderní zařízení jsou po technologické stránce naprosto propracované. Nejenže umožňují natáčení videí a zachytávání snímků z ptačí perspektivy, dokonce se umí vyhýbat nebezpečným překážkám. Dron musí být vybavený senzory, které sledují blízké okolí a vyhodnocují, zda nestojí v cestě nějaká překážka.  

Jakmile dron identifikuje překážku, bezpečně se jí vyhne, aniž by musel zasahovat uživatel manuálně. Funkcí je vybavený také nový dron od DJI, jedné z největších společností vyrábějící spotřebitelské drony. Propracovanější generace Phantom 4 vyniká lepší konstrukcí, chlazenými motory, sportovním režimem a neuvěřitelnou rychlostí letu. Dron je vybavený moderní kamerou a baterií s lepší výdržností. V neposlední řadě má nadstandardní umělou inteligenci.

buedirbtgiwzeshizd6l

Nová generace Phantom 4

Tělo s magneziovou konstrukcí zvládne více fyzických kolizí. Design se nedočkal příliš velké změny v porovnání s modelem Phantom 3. Mezi drobné konstrukční úpravy spadá jiné umístění kamery, aby do záběru nezasahovaly vrtule držící dron ve vzduchu. A konstrukce je více aerodynamická, tudíž odpor vzduchu má na pohyb dronu menší vliv.

ghd3ujw0cajnabsuch8l

Dron s lepší aerodynamickou konstrukcí

Sportovní režim v kombinaci s aerodynamickým tvarem zajišťuje vyšší rychlost. Phantom 4 dokáže létat rychlostí až 70 km/hod, což je o 13 km/hod více než maximální rychlost předchozí generace. Za zmínku bezpochyby stojí funkce TapFly. Prostřednictvím aplikace na chytrém telefonu můžete nastavit konečnou destinaci, kam má dron přiletět. Pomocí senzorů dron detekuje případnou překážku v rozpětí 15 metrů ve směru svého letu. A snadno se překážkám vyhne. Senzory jsou užitečné také pro softwarovou funkci ActiveTrack, což je vylepšená funkce Follow Me pro automatické pronásledování vybraných objektů či uživatele.

kcyujwtk3tuc4pcxefkh

Baterie s kapacitou 5 350 mAh vydrží téměř 30 minut. Integrovaná kamera natáčí 4K videa při 30 snímcích za sekundu. Pakliže chcete zpomalené Full HD video při 120 snímcích za sekundu, také to pro kameru není problém. Integrovaná kamera je osazená 8elementovým objektivem s clonou f/2.8 a mechanickým systémem pro lepší stabilitu obrazu při focení a natáčení.

inh2eosrecifvcergm1g

Kvalitnější integrovaná kamera

Phantom 4 od společnosti DJI stojí 1 400 dolarů (cca 35 000 Kč). A můžete si model předobjednat na webu store.dji.com, případně v espohu apple.com. V kamenných prodejnách Apple Store se objeví od 15. března. A koncem března by se měl dostat do více částí světa, včetně Evropy.

eyzgowqlzovnbcaw0chf

Dokáže se vyhýbat překážkám

Zdroj / Foto: Gizmodo

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru