Dnes vyšlo 15 článků

#1 PewDiePie & YouTube: Život před kamerou za 100 milionů ročně

Felix Arvid Ulf Kjellberg je skromný a obyčejný, pětadvaceti letý chlapík původem ze Švédska, který opustil univerzitu, aby se mohl věnovat svému snu naplno. Ovšem jakmile si Felix sedne za kameru, už to není ten skromný a tichý jedinec, ale stane se z něj PewDiePie a jeho šílenými kousky, které před kamerou předvádí, baví miliony lidí po celém světě. 

Image 2015-02-02 at 1.55.10 dop.

Nové cover foto na Pewdieho kanálu

Pewdi, jak se mu zkráceně říká, je nejodebíranějším a nejsledovanějším kanálem na YouTube celkově. Obě tyto příčky drží právě on a to s více než 34 miliony odběrateli a 7,7 miliardy zhlédnutí na YouTube. Teoreticky vzato, jeho videa viděl každý člověk na této planetě. Na paty co do počtu sledovanosti mu šlape pouze kanál hudebního vydavatelství emimusic, který má společně s Pewdim jako jediný sledovanost přes 7 miliard.

Jen podotýkám, PewDiePie je kanál o jednom člověku, hudební vydavatelství emimusic o několika lidech. Co se týče odběratelů, má Pewdi značně navrch. Druhé místo obsadil samotný YouTube, který na PewDiePieho ztrácí necelých 12 milionů odběratelů. Z jeho kanálu a videí poznáte, že se tvorbě videí Felix věnuje na plno. Každý den nás pobaví jednímtřemi videi. Rozumíte? Každý den. Jedno až tři videa. Jeden člověk. Neuvěřitelné. Na následujících tabulkách vidíte porovnání Pewdieho s ostatními YouTube kanály. Veškeré ostatní informace, které by vás zajímaly o ostatních YouTuberech a YouTube statistikách naleznete na této adrese.

Image 2015-02-02 at 12.44.24 dop.

TOP 10 YouTube kanálů podle odběratelů

#1 Zajímavost: V první desítce odběratelů se nachází 5 YouTuberů a 5 komerčních kanálů. Mezi komerčními kanály co se týče počtu odběratelů je na tom nejlépe Rihanna.

Image 2015-02-02 at 12.24.48 odp.

TOP 10 YouTube kanálů podle celkové sledovanosti 

#2 Zajímavost: S pořadím podle celkové sledovanosti je to jinak. Zde je pouze čistě jeden YouTuber a tím je právě Pewdi na samotném vrcholu. Společně s ním překročil 7 miliardovou sledovanost pouze kanál emimusic.

pewdiepie

Pewdi a jeho legendární brofist

#3 Zajímavost: Pewdie nazývá své fanoušky “bros” jako bráchové, chlapi…. Jeho legendární brofist, jak vidíte na obrázku je stejně legendární jako jeho uvádění každého videa:”Hahahow it’s going bros, my name is PewDiePie and welcome to….”

YouTube kariéra

Svůj kanál si založil 29. dubna 2010 a od té doby je až doteď aktivní. Jak bylo zmíněno, každý den přidá jedno až tři videa. Celkem však má nahraných 2222 videí na svém kanále. Svůj účet založil v roce 2010, ale aby se YouTube mohl věnovat naplno, tak v roce 2011 opustil vysokou školu a vrhl se na profesionální YouTube dráhu, která pokračuje dodnes. Okolo roku 2012 Pewdi začínal nabírat na slávě, když dosáhl 1 milionu odběratelů. To už na tu dobu, byl skvělý výsledek. Od této doby jenom rostl až neuvěřitelnou rychlostí. Vyhrával mnohá ocenění například v anketách: Nejoblíbenější Social Show 2013 a Švédská Social Star Award 2013. V roce 2014 vyhrál Webstar Gaming Award. Na videu níže můžete vidět nejsledovanější video na jeho kanálu. Má přes neuvěřitelných 60 milionů vidění. To je více, než mnohé komerční hudební hity.

Jeho celý život se točí okolo YouTube, jeho parťákovi, psovi Edgarovi a jeho půvabné přítelkyni Marzie Bisognin,  která má mimochodem také velmi populární YouTube kanál CutiePieMarzia s necelými pěti miliony odběrateli. Pochází z Itálie, kde chvíli společně s Pewdim bydleli. Po čase se přestěhovali do Anglie, kvůli lepšímu internetovému připojení. Tomu se říká YouTube láska. Společně točí spoustu videí, které najdete buď na Pewdiho nebo Marzii kanále.

maxresdefault12

Přítelkyně Felixe, Marzia

4# Zajímavost: Jedno z Pewdiho videí se objevilo v jedné epizodě South Park.

Život před kamerou za 100 milionů korun ročně

Nejenže má Pewdie nádhernou a úspěšnou přítelkyni, ale celkový život. Možná je pro někoho k nepochopení, pro mnohé pohádkou. Potvrzuje to jen fakt, že jenom díky YouTube, si Pewdi přijde ročně na více než 4 miliony dolarů, pouze z YouTube reklam. Samozřejmě plus merch, další reklamy a projekty. YouTubeři se nemají špatně a PewDiePie už vůbec ne. Kdo by nechtěl vydělávat okolo 100 milionů korun českých ročně za to, že sedí před kamerou, hraje hry, dělá to, co ho baví, naplňuje a přináší radost i ostatním? Přitom to je tak jednoduché, stačí mít kameru, počítač a internet. V neposlední řadě být plný energie a umět pobavit lidi, ať už to je jakkoliv.

Felix spoustu peněz daruje na charitu World Wildlife Foundation, St.Jude Children’s Research Hospital a Charity Water.

V dnešní moderní době vám internet nabízí tolik možností, že si to ani nedovedete představit. Stačí se nebát, a pustit se do toho, co vám říká intuice, ať už to je cokoliv. Na internetu můžete být kdokoliv, ale nezapomeňte zůstat sami sebou!

Felixe můžete také sledovat na ostatních sociálních sítích jako Facebook, Instagram, Twitter a další.

Komentáře

Nahoru