Pětiletý klučina našel bezpečností chybu v Xboxu

Co jste dělali vy v pěti letech? Hráli si s autíčky? S panenkami? Stavěli hrad na pískovišti? Ať už to bylo cokoliv, na tohle prostě nemáte. Pětiletý klučina si totiž bez dovolení půjčil tátův Xbox a dostal se na něj i bez hesla. Microsoft ho za to navíc odměnil.

Malý klučina z Ocean Beach si teď užívá záře reflektorů. Podařilo se mu totiž objevit zadní vrátka jednoho z nejoblíbenějších herních systémů na světě. Nohy Kristoffera Von Hassela ani nedosahují na zem, když si sedne a hraje si na Xboxu. Ale udělal něco, čemu se teď diví i ti nejchytřejší lidi v Microsoftu.

Hrdinou se však Kristoffer nestal okamžitě. Rodiče si toho, že se přihlásil na Xbox Live účet svého otce, všimli těsně po Vánocích. Později uvedl, že byl tehdy dost nervózní. Tušil, že to táta jednou zjistí.

kristoffer

Táta nenadává, je hrdý

Krátce po této situaci byl pořízen videozáznam, na kterém je zachyceno, jak se otec ptá Kristoffera, jak se mu to povedlo. Klučina je ihned nadšený, že může tátovi něco vysvětlit, a ukáže mu, jak na to. Když zadá chybné heslo pro účet svého otce, dostane se na obrazovku, na které už stačí místo hesla napsat pouze mezerník a stisknout enter. A je to.

Rodiče se na vás obvykle naštvou, když uděláte něco, co byste neměli. Tady to pravidlo ale neplatí. Kristofferův táta, který jako náhodou pracuje v oblasti počítačové bezpečnosti, byl jen hrdý.

„Je to tak úžasné! Je mu jenom pět a už je schopen najít takovou chybu,“ byla jeho první reakce.

Není to poprvé

A z Kristoffera zřejmě opravdu něco bude. Prý to totiž není poprvé, co objevil podobnou bezpečností chybu. Povedlo se mu to už 3 krát nebo 4 krát. Již v jednom roce obešel zámek obrazovky podržením tlačítka domů.

kristoffer-password

A o čtyři roky později je to Xbox One. Otec a syn chybu nahlásili společnosti Microsoft. Ta ji opravila a zmínila Kristoffera na svém webu v seznamu bezpečnostních výzkumů, kteří pomáhali zabezpečit jejich služby.

„Neustále nasloucháme svým zákazníkům a děkujeme jim, že nám pomáhají odhalovat problémy. Bezpečnost na Xboxu bereme vážně a jakmile jsme se o tom dozvěděli, ihned jsme to opravili,“ uvedl Microsoft ve svém prohlášení.

Kristoffer však v pěti letech zřejmě moc neocení čest, a tak dostal i hmotné důkazy vděčnosti. Čekají na něj čtyři hry, 50 dolarů a roční předplatné Xbox Live. Tento objev bezpečností chyby pro něj byl v životě hodně průlomový. Mimo jiné totiž zjistil, čím chce být, až vyroste: hráčem.

Zdroje: TechCrunch, 10 news, obrázky: YouTube, Flickr – mupwangle

Komentáře

Nahoru