Petice za návrat QWERTY mobilů

Včera se na webu www.we-want-qwerty.com rozjela zajímavá podpisová petice za záchranu chytrých mobilů vybavených plnohodnotnou vysouvací QWERTY klávesnicí.

V posledních dvou letech výrobci produkují na evropský trh smartphony pouze dotykové. Což pro některé nemusí být to pravé ořechové. Podpisová petice s názvem „We want QWERTY!“ je dílem dvou autorů, kteří chtějí tuto kategorii mobilů zpět.

Trend dotykových mobilů nemusí oslovit všechny. Ale jiná varianta nyní na evropském trhu není. Výrobci si neuvědomují, že dnešní mobily nemusí být pouze mobilem, hračkou či fotoaparátem, ale lidé chtějí pracovat. A pro práci je plnohodnotná QWERTY klávesnice lepší než se strefovat do virtuálních tlačítek na displeji.A navíc se dotykové displeje velmi snadno ušpiní a je na nich vidět každá nečistota.

Výrobci zcela upustili od této kategorie. Vysouvací QWERTY klávesnice může pohodlně doplnit dotykový displej a možnosti ovládání se zjednoduší dle dané situace. Každopádně tato kategorie upadla na úkor být „in“ s dotykovými displeji.

Pokud Vás také tato situace zajímá, podepište se pod touto petici. Petice je k dispozici v češtině a angličtině. Myslíte si, že kategorie QWERTY mobilů si zaslouží návrat na trh? Pak můžete přispět podepsáním petice.

Komentáře

Nahoru