Petice Stop Watching Us už nasbírala více než 100 000 podpisů

Petice Stop Watching Us už nasbírala více než 100 000 podpisů

Za vznikem petice, která reaguje na aféru kolem projektu PRISM a odposlouchávání hovorů americkou NSA, stojí Mozilla a řada dalších společností. Petice sbírá digitální podpisy občanů a posléze bude odeslána jejich zvoleným zástupcům. Stop Watching Us již nasbírala více než 100 000 podpisů.

Tohoto milníku iniciativa dosáhla dnes ráno, necelých 48 hodin po jejím spuštění. V současné době se množství podpisů pohybuje kolem 120 000. To znamená, že bude rozesláno nejméně 360 000 emailů – každý americký občan totiž má dva zvolené zástupce a jednoho senátora.

Aféra kolem PRISM a NSA hýbe celou společností

Rychlost, s jakou jsou podpisy nasbírány, svědčí o masivním zájmu veřejnosti o celou aféru. Reakce se různí – od šoku a hněvu po rezignované třesení hlavou ve stylu „a co jste si mysleli, že dělají?“.  Aféra kolem odposlechů je nyní předmětem velmi žhavé diskuse, která se vede ve všech kruzích americké (ale i globální) společnosti.

Petice Stop Watching Us je něčím mnohem víc, než jen sbírkou podpisů jednotlivých lidí. Jedná se o iniciativu, zaštítěnou veřejností, na níž se ale podílí i tucty společností, soukromých právníků a právnických skupin. Její nejnižší cíl už byl splněn: nechala se ozvat lidi, nesouhlasící s praktikami NSA.

Zdroj: https://goo.gl/0uZyl

Komentáře

Nahoru