Dnes vyšlo 15 článků

Pětice šílených periferií, o kterých jste (ne)věděli

Pětice šílených periferií, o kterých jste (ne)věděli

Všechno je jednou poprvé. To platí i ve videoherním průmyslu. V průběhu několika minulých let jsme se setkali s celou řadou zařízení, z nichž některé se uchytily a my je s radostí používáme dodnes, ale i s takovými, které zmizely v propadlišti dějin. A pak se ještě objevilo několik unikátů, které svojí zoufalou snahou o revoluci dávaly vážně pochybovat o duševním zdraví jejich výrobců. Pojďte se spolu s námi podívat na pětici periferií, o kterých jste možná dosud neslyšeli, ale na které po přečtení tohoto článku určitě nezapomenete.

 5. Ovladač Titan Sphere

Devadesátá léta byla dobou smělých pokusů, na které se nedá zapomenout. To neplatí jen pro Česko, kde se například filmaři snažili v průběhu několika málo let dohnat to, co nemohli dělat dvacet let (řekl tu někdo Nahota na prodej?).  Ke konci tisíciletí došlo k velkému boomu „revolučních“ herních zařízení, z nichž nejpodivnější byl zcela jistě ovladač Titan Sphere. Tento kousek, který je dnes velmi ceněný mezi sběrateli, měl spojit pohodlnost joysticku s praktičností nastupujících gamepadů. Při uvedení na trh stál zhruba 130 dolarů a navzdory několika pozitivním ohlasům zcela propadl.

Titan Sphere - neúspěšný pokus o revoluci mezi ovladači.

4. OCZ Neural Impulse Actuator

V roce 2008 spatřila světlo světa tahle srandička, která měla za úkol definitivně nahradit myš a klávesnici. Veškeré úkony měly být díky ní vykonávány jen pomocí mimiky, která byla snímána čelenkou se senzory. Ke správnému nastavení dopomáhal přiložený software (nevím jak vám, ale mně přijde představa člověka nastavujícího tuto věcičku poměrně vtipná). Zařízení se neuchytilo a minimálně v době zahájení distribuce si mnoho lidí stěžovalo na to, že nefunguje. Zbytek si stěžoval na bolesti hlavy a zrychlené přibývání vrásek.

Smělý nápad, který bohužel většině lidí nefungoval.

3. orbiTouch

Klávesnice bez kláves. Seznamte se. Tato periferie je určena primárně pro jedince, kteří mají sníženou pohyblivost prstů. Zařízení dominují dvě prohlubně, do kterých uživatel položí své ruce a následně pomocí jednoduchých pohybů “píše”. Například pohyb zápěstí v kombinaci se zdvyžením ukazováku znamená vložení mezery. Podle výrobce se pomocí této klávesnice dá napsat přibližně 38 slov za minutu, což sice není mnoho, ale pro uživatele, kteří nemohou z různých důvodů používat běžnou klávesnici, je to lepší, než nic.

Hledali byste v této periferii klávesnici ?

2. Raildriver Train Cab Controller

Každý snil někdy o tom, že bude jednou řídit vlak. A kdo to popírá, sní o tom dodnes. V posledních letech se v podstatě odnikud vyhrnula celá řada vlakových simulátorů, které dávají člověku alespoň lehce okusit, jaké to je „na železnici“. Pro pravé fajnšmekry byla potom vytvořena tato sympatická periferie.

Na železnici, dějou se věci.

1. SOM

Japonci jsou země vyspělá, ale také poněkud zvláštní. Je to země, ve které se dá na ulici koupit v automatu použité dámské spodní prádlo a také země, která jako první dala světu periferii určenou pro hraní erotických her. Celá tahle legrace funguje na poměrně jednoduchém principu – hráč hraje hru a ve chvíli, kdy v ní dojde k erotické scéně, vloží svůj úd do otvoru v zařízení, což má asi způsobit určité uspokojení.

Komentáře

Nahoru