Dnes vyšlo 15 článků

PETA chce zakázat kožešiny ve hře Warhammer

Dají se do jednoho pytle házet lidé, kteří nosí kožešiny z mrtvých zvířat, s postavami ze hry Warhammer? Podle PETA ano, kožešiny by neměly být zobrazovány ani ve hrách.

PETA, People for Ethical Treatment of Animals, je největší světová organizace bojující za práva zvířat. Docela často se obouvá do různých her. Loni si například stěžovali na to, že Farming Simulator 17 ukazuje strašlivou realitu chovu prasat, v roce 2012 jim vadily boje Pokémonů a tak bychom mohli pokračovat. Nově se jim nelíbí postavy ve válečné hře z fantasy světa Warhammer. Lidé tam totiž nosí zvířecí kožešiny.

Pro kožešiny není místo ani teď, ani v budoucnu

Games Workshop patří mezi přední britské vývojáře válečných her. CEO Kevin Rountree obdržel zprávu od zástupců PETA, kteří žádají zákaz kožešinových oděvů všem postavám ve hře Warhammer. Prý ocenili, že kožešiny jsou pouze fiktivní, ale stejně vypadají jako z mrtvých zvířat. Podle PETA nemají kožešiny místo ani v roce 2017, ani v 40 000 (to je čas, kdy se odehrává Warhammer).

warhammer

Warhammer bez kožešin je nepředstavitelný

Bojovníkům podle PETA kožešiny nepřidávají žádné speciální schopnosti, takže pokud je mít nebudou, ničemu to nevadí. Jenže druhá strana na to má přesně opačný názor. Warhammer bez kožešin by prý byl jako Doom bez zbraní.

Co si myslíte vy?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru