Dnes vyšlo 15 článků

Pět nejznámějších internetových miliardářů v roce 2015

Pět nejznámějších internetových miliardářů v roce 2015

Každým rokem spoustu agentur sestavuje žebříček nejbohatších, nejkrásnějších nebo nejperverznějších lidí světa. My Vám předkládáme několik internetových miliardářů roku 2015.

Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg

30 let, jmění: 33,4 miliard dolarů

Spoluzakladatel Facebooku a jeho výkonný ředitel, to je Mark Zuckerberg, muž který posunul pojem sociální síť na novou úroveň. Facebook byl spuštěn v roce 2004.

V roce 2014 vzrostly díky reklamám v telefonní verzi Facebooku, příjmy této miliardové společnosti o 58% a vyšplhali s tak na částku 12,5 miliard dolarů. V tomtéž roce Mark Zuckerberg zakoupil za dvě miliardy dolarů technologii Oculus Rift a věří že napomůže tomuto projetu stát se brzy hojně používanou herní platformou.

Mark Zuckerberg je také filantropem a společně se svou manželkou Priscillou Chan přispěl 25 miliard dolarů na boj s ebolou.

Nathan Blecharczyk

Nathan Blecharczyk

31 let, jmění: 1,9 miliard dolarů

Nathan Blecharczyk je spoluzakladatelem a v současné době vedoucím technologického centra u nás ještě málo známe služby Airbnd. Tato služba zprostředkovává pronájem ubytování. Od roku 2008, kdy byla tato služba spuštěna ji použilo přes 30 milionů uživatelů a v současné době čítá přes 1 milion nabídek k pronájmu bytů nebo pokojů.

V roce 2014 byla hodnota firmy vyčíslena na 10 milardů dolarů. Blecharczykův podíl je pak 1,5 miliardy dolarů.

V říjnu 2014 pak hodnota vzrostla na 13 miliard dolarů.

Marcus ,,Notch” Persson

Marcus Notch Persson

35 let, jmění: 1,3 miliard dolarů

Marcus ,,Notch” Persson je zaklatalem nejslavnější sandboxové hry Minecraft. Hru vytvořil jako svůj malý projekt a sdílel ji zdarma na indie games forech. V té době byl zaměstnán u firmy King jako vývojář hry Candy Crush. Po úspěchu Minecraftu ale firmu opustil a založil vlastní – dnes velmi dobře známý Mojang. Vlastní firmu Mojang založil v roce 2010 a už v Lednu 2011 měl Minecraft přes jeden milion prodaných kopií a o šest měsíců později to bylo již 10 milionů prodaných kopií.

Na dividendech firmy Mojang, které se rozdělily mezi 25 zaměstanců vydělal Persson tři miliony dolarů. Po roce 2014 měl Minecraft na kontě patnáct milionů prodaných kopií a obchod s Microsoftem, který Perssonovi vydělal 2,5 miliardy dolarů ho vyšvihl mezi miliardáře.

Person si v roce 2014 koupil vilu v Beverly Hills za 70 milionů dolarů.

Je členem Mensy, což je spolek lidí s vysokým IQ.

Evan Spiegel

Evan Spiegel

24 let, jmění: 1,5 miliardy dolarů

Evan Spiegel je výkonným ředitelem společnosti Snapchat. Snapchat je chat s možností poslat fotografii, která po nějakém čase adresátovi zmizí. Tuto společnost založil společně s Bobbym Murphym v roce 2011. Hodnota společnosti se v roce 2014 vyšplhala na 10 miliard dolarů a v únoru téže roku oznámili příjmy ve výši 19 miliard dolarů – což je téměř dvojnásobek samotné hodnoty firmy.

Evan a Boobby aplikaci vyvíjeli už ve škole a pojmenovali ji Picaboo. Tento název ale brzy změnili na Snapchat a nyní ji používá přes 100 milionů lidí měsíčně.

Drew Houston

Drew Houston

31 let, jmění: 1,2 miliard dolarů

Drew Houston je spoluzakladatelem a výkoným ředitelem společnosti Dropbox, kterou založil v roce 2007. Dropbox je internetová služby, která slouží jako cloudové uložiště souborů.

Společníkem mu v té době byl Arash Ferdowsi, se kterým Houston získal od investorů nemalý kapitál.

Houston se o počítače zajímal od 5ti let a už na střední škole měl za sebou několik úspěšných startupů. Dropbox je jeho, v pořadí, šestým startupem.

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru