Pes, kterému vytiskla tlapky 3D tiskárna, může konečně běhat!

Derby je pes, který se narodil s těžkým postižením, kvůli kterému se nemohl normálně pohybovat. Dnes si může užívat běhání jako ostatní psi díky 3D tiskárně. Derby totiž neměl vyvinuté přední tlapky. A právě ty mu mu byly vytištěny 3D tiskárnou.

Derby, kříženec plemene Husky se narodil bez vyvinutých předních tlapek. Nemohl se proto normálně pohybovat a byl ochuzen o radost z běhání. To vše se ale změnilo, když ho spatřila Tara Anderson. Tara je zaměstnaná ve firmě „3D Systems“, která se zabývá 3D tiskem, tiskovým materiálem a softwarem, který zobrazuje 3D modely.

q0jbsimlnytwwisqjtyu

Rychlý návrh a tisk protézy

Původně Derby používal vozík s koly, ale ten znemožňoval hru s ostatními psy. Tara Anderson věděla, že 3D technologie umožňují rychle navrhnout a vytisknout vyhovující protézu. A tak to zkusila, a jak to dopadlo, můžete vidět sami. Derby se tak se svými novými majiteli, Sherri a Domem Portanovými, může neomezeně pohybovat. Díky vytištěné protéze uběhne dokonce dvě až tři míle denně.

zdroj: io9.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru