PemiK: Můj web pořád padal jak chlapi při pohledu na výstřih Megan Fox

PemiK: Můj web pořád padal jak chlapi při pohledu na výstřih Megan Fox

PemiK aka Petr Macko v 18 letech dokázal mnohým social media maniakům vytřít zrak. Je to internetový bavič. Říká si PemiK a je to také nadšený YouTuber, který si kolem svého jména vybudoval již docela věrnou skupinu fanoušků. A kdo ví, třeba nám tu v Česku roste druhý Kazma nebo Leoš Mareš.

Ahoj PemiKu! Jak vznikla tvá přezdívka PemiK?

Zdareec! Má přezdívka vznikla v mých 8 letech (respektive jedna její část). Dostal jsem nový počítač a protože můj kámoš žádný komp neměl, tak hrál vždycky u mě. Potom k PC přibyl internet… a začali jsme (trochu překvapivě) hrávat hry online.

Potřebovali jsme jednotnou přezdívku… A jelikož on se jmenuje Michal a já Petr, tak jsme vzali první dvě písmena z každého jména a vyšlo z toho Pemi.

Po pár letech jsme přestali spolu hrávat a já potřeboval přezdívku. Byly to super časy plné srandy a já si řekl, že bych ten starší nickname chtěl nějak použít (čti zneužít), a tak jsem si tam dodal písmeno K. Už ani nevím proč, možná mi tam jen pasovalo, možná to bylo K jako kámoši. Vím to, že písmeno je velké proto, protože to uzavírá tu starou kapitolu a rozjíždí novou! Takže tak!

pemiK_foto

PemiK je krasavec

Ty se prezentuješ jako internetový bavič. Jak a čím kupříkladu bavíš lidi na internetu?

Vybral jsem si jeden styl humoru a to takový ten zm*dký humor plný sexu, umírání a znásilňování, prostě ten typ humoru, který baví většinu lidí. Takže přidávám takové vtipy na svou facebookovou stránku, vytvářím krátké skeče, které také následně publikuji. A nyní se chci opět pustit do natáčení na YouTube  bavit fanoušky i tam!

Děláš třeba i živá vystoupení anebo se soustřeďuješ jen čistě na internet a sociální sítě?

Rád bych. Nyní jsem byl na CraftConu, kde jsem sice musel svůj humor trošku oželet (mladé publikum), ale strašně mě to bavilo. A tak kdyby byla možnost zase někdy vystupovat, jdu do toho!

Jak dlouho vlastně existuje PemiK na Facebooku?

Má fan page byla založena 2. července 2013. Ale PemiK už nějakou tu dobu po Facebooku pobíhával!

Kdo je vlastně typickým fanouškem tvých stránek? Co jej zajímá a jak se o tobě třeba dozví?

Typickým fanouškem… to je těžký, rád bych spíše popsal ideálního fanouška. To je takový fanoušek, který nad těmi mými vtipy nepřemýšlí a prostě se jen směje. Ví, že všechno, co publikuju, je ze srandy. To ten typický fanoušek dost často neví.

Odkud bereš materiál a inspiraci pro své stránky na Facebooku? A proč ještě nemáš web?

Čerpám ze světových webových stránek, různých Facebook stránek, knížek, něco také občas i sám vymyslím (ale je toho minimum). Zdrojů je dost. Co se týká webu, tak web běžel. Ale hosting to nestíhal a tak web pořád padal jak chlapi při pohledu na výstřih Megan Fox…

10155051_708995142561401_4472034642197099442_n

Nevadí ti, že jako “internetový bavič” máš více pozornosti a “fanoušků”, i když pouze přispíváš “odcizené” obrázky z jiných stránek, než například lidé, kteří do tvorby kvalitních příspěvků věnují vlastní úsilí a čas?

Uvažoval jsem nad tím a říkám.. nevadí 🙂 . Každý má právo rozhodnout se, co a jak bude dělat. Já musím denně sedět 5 hodin u PC a hledat ty nejlepší vtipy či vtipné obrázky.

Musím přidávat jen „jednu“ tématiku a také musím brát ohled na to, jestli jsem ten vtip už nepřidával. Což je strašně těžký, protože jsem sklerotik. Není to fakt tak lehký, jak se zdá…

Každý den po dobu jednoho roku a pul přidávat minimálně 15 vtipných příspěvku. Ale tak baví mě to a snažím se! A myslím, že fanoušci si toho cení. Teda hlavně ti ideální fanoušci 🙂 .

Předpokládám, že nejdříve šlo o koníček a postupem času ses stával slavnější a slavnější, až to nakonec vygradovalo tak, že máš na Facebooku 177 000 fanoušků. Cítíš třeba teď nějakou zodpovědnost vůči svým fans?

Šlo o koníček a pořád to koníček je. Jsem mladý chlápek, který miluje, když se ostatní smějí.

Co se týká zodpovědnosti, tak musím říct, že mám spíše pocit uvolnění. Čím více lidí mě sleduje, tím více jsem svůj a dělám to raději. Vím, že tolik lidí čeká na humor, který preferuji já, a to je něco neskutečného. To mě na tom tak baví.

zase_pemik_ach_ten_uchyl

PemiKa zná každý

Jak moc často se o své stránky na Facebooku staráš? Kolik kupříkladu musíš každý den vytvořit a vymyslet statusů na svůj profil?

Přes všední dny publikuji průměrně 10 – 25 příspěvku, o víkendech se hranice posouvá na 15 – 30. Nastavil jsem si takovou hranici a jsem s ní spokojen.

Je to sice těžké tohle vše zvládat a nepřidávat furt to samé. Ale baví mě smát se každý den novým a novým vtipům, na které narazím, popřípadě vytvořím.

Máš třeba vyhraněné nějaké speciální hodiny, kdy mají vypublikované statusy největší účinnost? Kdy bych měl podle tebe sdílet příspěvky, aby měly nejvíce liků, sharů a komentářů?

Rozhodně kolem večeře, to si chce každý odpočinout a prohlédnout tu ksichtovou knížku 🙂

Jak moc je podle tebe důležité potom reagovat na všechny komentáře? Respektive – musíš reagovat na všechny? Máš na to třeba někoho anebo si vše spravuješ sám?

Všechno dělám sám. Je pravda, že na mé stránce má práva ještě má přítelkyně. Ale to jen z důvodu, kdyby se mi něco stalo. Nechci totiž, aby to někdy skončilo, lidi se mají smát pořád.

Samozřejmě se snažím odepsat na vše. Ale čím více fanoušku, tím více je to těžší. Momentálně mám 920 nepřečtených zpráv a to za den přečtu a odpovím na 50, ale bohužel, pořád to přibývá a já nestíhám.

Proč si myslíš, že zrovna PemiK na internetu uspěl? Přece jenom internetových stránek se srandovními obrázky a vtipy existuje habaděj a zaujmout je tak docela dost těžké. Čím si myslíš, že sis své fanoušky získal?

Dokážu si ze sebe udělat srandu, jak v příspěvku, tak v komentářích. Vybral jsem si jeden styl humoru, a proto si mě lidé zapamatovali. Když se řekne perverzák, hodně lidí si vybaví PemiK. Nevadí mi to, naopak. 🙂

pemiK_karikatura

Jaké máš plány do budoucna s PemiKem? Kam bys to chtěl posunout dál?

Chci se přesunout také na YouTube a časem mít i nějaké offline výstupy. Na pódiu mě to děsně baví!

Proč ses rozhodl vydat také na YouTube? Anebo právě tam jsi začínal a až pak ses přesunul na Facebook?

Začínal jsem na Facebooku a poté mě fanoušci vyhecovali na pár videí na YouTube. Mám jen asi 8 videí za 1 rok, což vážně není moc. Chci se ale do toho znova opřít, tak snad se mi to povede.

Jaká videa můžu najít pod tvým profilem na YouTube? Pro koho jsou určená? Proč bych se na ně měl dívat?

Bude nová série videí. Videa, která tam jsou nyní, tak s nimi nejsem moc spokojen. Proto, nechte se překvapit! Bude to maras!!

Jak dlouho ti třeba trvá, než vytvoříš jedno video na YouTube? Zkus prosím popsat, jak dlouho trvá celý tento proces od prvotního nápadu až po samotnou realizaci. Děkuji.

Většinou video vytvářím jeden den, protože jsem takový „ajťák“, kterému renderování vždycky spadne a musí dělat vše od znova…

Předpokládám, že jsi také fanouškem počítačových her. Týkají se třeba některá tvá videa také třeba Minecraftu?

Hraju Counter-strike Global Offensive a kdysi jsem hrál DOTU 2. Ostatní hry moc nehraju.

Co by podle tebe měl umět každý začínající YouTuber, pokud se chce prosadit?

Já o Youtubu nemohu moc mluvit, protože tam jsem se neprosadil 🙂 ZATÍM!

Chodíš třeba na srazy YouTuberů?

Byl jsem nyní na první akci, a to na CraftConu v Ostravě. Je to festival internetové zábavy, kde se sjedou známí Youtubeři, ale i ostatní lidé, kteří „tvoří“ česko/slovenský internet zábavným. Bylo to super.

Dá se podle tebe zpeněžit to, co děláš? Respektive – vydělává ti to nějaké peníze anebo je to vše jen zatím stále jen koníček, který ti negeneruje žádné příjmy?

Facebook mi nic neplatí 🙂 . Možná si sem tam něco vydělám, ale o penězích to není.

Za počítačem trávíš hodiny a hodiny svého času. Nemáš pak pocit, že žiješ jen ve „virtuálnu“? Nemáš pocit, že ti pak ten skutečný život protéká mezi prsty? Přece jenom se má za to, že teď bys měl běhat po venku, hrát fotbal či se věnovat čemukoliv jinému, co nesouvisí s počítači.

Běhám po venku pořád. Mám přítelkyni, kterou miluji a jsem úspěšný v tom, co mě baví. Co by si člověk mohl přát více? 🙂

11081464_708982169229365_5716946729665916233_n

Dovedeš zhodnotit, kolik času strávíš každý den u počítače?

5 a více hodin.

A dá se třeba tohle vše skloubit společně se školou a osobním životem?

Rozhodně dá, ale je to těžké.

A poslední otázka na závěr. Ty jsi řekl, že máš přítelkyni. Až se vezmete, bude se jmenovat paní PemiKová? Anebo se bude jmenovat jako třeba… třeba přítelkyně? Teď si dobře rozmysli, co odpovíš, protože si tento rozhovor asi také přečte…

Nyní už je slečna PemiKova. Po svatbě, až bude jisté, že mi neuteče, protože to budu mít papírově doložené, tak bude paní PemiKová 🙂 !

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru