Pekingské metro pomáhá životnímu prostředí! Platí se zde totiž pet lahvemi

Pekingské metro přišlo s geniálním nápadem, jak ve městě podpořit zdravé životní prostředí. Do několika stanic metra nainstalovali automaty, kam cestující vhodí pet lahev a dostane kredit na svoji kartu, takže mu vlastně ta láhev poslouží i jako platidlo. Docela dobré nemyslíte? Automaty se už nyní testují, ale u cestujících si získaly velkou oblibu, město plánuje instalaci dalších.

Každé velké město jako například Peking, se snaží vymyslet dobrý způsob jak u lidí podpořit ochranu životního prostředí. Avšak přišla na jeden dosti dobrý nápad, který podporuje recyklaci, a veškeré peníze z toho jdou přímo lidem. Stačí jen, aby si cestující přinesl plastovou láhev, vložil ji do automatu a počkal dvacet sekund, než se láhev rozdrtí. Následně mu přidá jeden Jiao na kartu, která slouží pro přepravu místním metrem.

Peking: Recyklace za odměnu

Hlavní město Peking se v současnosti stalo jenom městem testovacím, ale po dobu fungování těchto automatů, si metro získalo oblibu. Společnost, která tyto automaty vyvinula, předpokládá instalaci další tří tisíců strojů po celém městě. Také se předpokládá, že podobné stroje budou brzo nainstalovány i k autobusovým zastávkám.

 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru