Pebble končí. Nové modely už nikdo nedostane, záruku pro současné hodinky není možné vymáhat

Společnost Pebble vydala oficiální prohlášení, ve kterém potvrzuje akvizici konkurenčním FitBitem. Získané peněžní prostředky (mluví se o 40 milionech dolarů) Pebble použije na splacení dluhů, přičemž jako samostatná firma končí. FitBit si z Pebble vezme pouze duševní vlastnictví, pár softwarových inženýrů a operační systém.  

K zákazníkům se tak už nedostanou modely Pebble Time 2 a Pebble Core. Ti, kteří přispěli na projekt prostřednictvím crowdfundingového portálu KickStarter dostanou své peníze zpět, a to během následujících 4 až 8 týdnů. Majitelé současných hodinek tímto oficiálním prohlášením, které vyšlo 7. prosince 2016, ztrácí záruku.

Ačkoliv budou současné hodinky Pebble nadále fungovat, v budoucnosti bude omezena funkčnost online služeb. V budoucnosti by se měl duch Pebble projevit v produktech FitBitu.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru