PayPal: Zahoďte peněženky a plaťte chytrými hodinkami nebo pomocí obličeje

PayPal: Zahoďte peněženky a plaťte chytrými hodinkami nebo pomocí obličeje

Zkušenosti online a offline maloobchodů spolu kolidují a offline obchody by měly přijmout kreativní užití mobilních metod placení, říká na konferenci Wired Money CEO PayPalu John Lunn.

CEO PayPal John Lunn přednáší na konferenci Wired Money o budoucnosti platebních transakcí

John Lunn na Wired Money

40 % lidí vejde do obchodu bez úmyslu cokoliv koupit. Majitelé těchto obchodů by měli vymyslet nový způsob, jak potenciální zákazníky přimět k nákupu. Nabízení svých služeb a možnost okamžitého nákupu již nestačí. Dokonce se to stává nepodstatným, říká Lunn a odkazuje například k obchodům na Ebay, kde si věc vyberete online a pak vyzvednete na prodejně.

PayPal nabízí aplikaci Check-In, která umožňuje zákazníkům platit kdekoliv prostřednictvím svého mobilního telefonu. Jako příklad úspěšné spolupráce Lunn uvádí Jamba Juice, džusový bar, ve kterém si můžete objednat a zaplatit nápoj předem z pohodlí svého gauče a vyzvednout si jej později.

Platba budoucnosti: Přes Google Glass nebo chytré hodinky

„Používáme zde i obličej coby metodu placení,“ říká Lunn. Lidský obličej je vždy unikátní, a proto se jeho využití v procesu placení za zboží pokládá za nejméně napadnutelné.

„Nejlepší způsob placení je ten, který není vidět. Chcete, aby to bylo neviditelné,“ tvrdí John Lunn. Předpokládá, že nositelné technologie, jako Google Glass nebo chytré hodinky se postupem času také stanou prostředkem uskutečňování transakcí. Jejich velkou výhodou bude zkrácení času, který při platbě strávíte se svým mobilem v ruce. „Váš mobil bude mít funkci modemu a bude už jen ležet ve vaší kapse.“

Jako důležitý klíč online obchodování vidí John Lunn osobní identitu – musí se ale jednat o identitu prověřenou, nikoliv získanou přes různá sociální média. Jaká identita je tedy dostatečně prověřená? Nejprověřenější a nejaktuálnější verzí vaší identity je ta, kterou poskytuje vaše banka. Někteří se možná budou tomuto systému bránit a zvolí anonymnější formy placení, jako třeba Bitcoin, musí ovšem počítat s tím, že nedostanou takový osobní servis, jaký by třeba očekávali.

„Vaše identita bude čím dál hodnotnější, čím dál důležitější,“ varuje John Lunn. „ Neprodejte ji za sušenky.“

Zdroj: https://www.wired.co.uk/news/archive/2013-07/01/paypal-john-lunn

Zdroj obrázku: https://www.wired.co.uk/news/archive/2013-07/01/paypal-john-lunn

Komentáře

Nahoru