PayPal kupuje firmu TIO Networks za 233 milionů dolarů

Ve středu 15. února 2017 společnost PayPal oznámila, že kupuje společnost TIO Networks za 233 milionů dolarů. A díky této akvizici PayPal získává přístup k 14 milionům klientských účtů a síti agentů, včetně Global Express, ACE Cash Express a Moneygram.

TIO Networks je služba pro zpracování plateb na účty, tedy je určena pro ty, kteří pro své finanční transakce nepoužívají bankovní účty. Platit tak můžete účty ze svého telefonu, počítače či samoobslužného kiosku, aniž byste museli jít do banky.

paypal

Zdroj: PayPal

„Z celého světa více než 2 miliardy lidí nemají cenově dostupný přístup k základním finančním službám, takže je pro spotřebitele obtížné a nákladné provádět základní finanční úkoly, včetně placení šeků. TIO je digitální platforma a fyzická síť agentů sloužící k jednoduchému, rychlejšímu a cenově dostupnějšímu placení účtů,“ uvádí Dan Schulman, generální ředitel společnosti PayPal.

PayPal by tak mohl udělat výrazný pokrok v samoobslužném světě. Už má systém založený na cash-kartě, prostřednictvím něhož můžete přidat hotovost na bankovní účet. Partnerství s firmou TIO Networks je další krok, jak přesouvat peníze z ruky přímo na účet prodávajícího.

Tato akvizice by měla být dokončena v průběhu letošního roku.

Zdroj: The Next Web

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru