PayPal končí s aplikacemi pro Windows Phone a BlackBerry

V únoru PayPal představil novou verzi mobilní aplikace (verze 6.0), kterou chce upgradovat na zařízení s mobilním operačním systémem iPhone a Android. Nicméně majitelé mobilních zařízení se systémy Windows Phone a BlackBerry obdrželi nepříjemnou zprávu. PayPal od 30. června končí s aplikacemi pro tyto platformy.

Viceprezidentka společnosti Paypal Joanna Lambert vysvětlila, že uživatelé Windows Phone budou mít přístup k PayPal přes mobilní web, a to přes Internet Explorer a Microsoft Edge. A stejně tak uživatelé BlackBerry mohou používat webové rozhraní.

paypal-784404_1280

PayPal končí s aplikacemi pro Windows Phone a BlackBerry

„Bylo těžké rozhodnout, že aplikace PayPal už nebude dostupná na tyto mobilní platformy. Věříme, že jsme udělali správnou věc. A nyní můžeme více investovat do vývoje jiných funkcí pro naše zákazníky. Omlouváme se za nepříjemnosti, které jsme způsobili našim zákazníkům,“ dodala Joanna Lambert.

Není žádným překvapením, že podpora pro zařízení BlackBerry a Windows Phone se zmenšuje. Podle zprávy Gartner mají tyto platformy méně než 1% podíl na trhu (Windows Phone 0,7 % a BlacBerry 0,2 %). V únoru také WhatsApp oznámil, že od konce roku 2016 nebude dostupný pro BlackBerry. A několik dalších firem, včetně GoPro, se letos rozhodlo ukončit podporu Windows Phone.

Zdroj / Foto: Mashable

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru