Paul Lamere: Profesionální hudební hacker

Mezinárodní hudební hacker Paul Lamare se prosadil v poněkud netradiční branži. Míchá prostřednictvím počítače různé hudební styly a oblasti. Paul pořádá akce jako třeba Music hack Day, na kterých prezentuje mnohé písně, které jím byly přepracovány. Je autorem také některých programů typu Boil The Forg, v nichž si lze písně různě mixovat. Vlastní také webové stránky jako Infinitely Jukebox nabízející tyto písně v již hotovém namixovaném stavu. Většinu času tráví Paul ve svém nahrávacím studiu anebo píše svůj blog o s názvem Music Machinery, na němž si můžete přečíst o možnostech mixování hudby.

Paul Lamere

Jaký hardware používáte?

Na všechny svoje programy používám svůj dva roky starý sedmnáctipalcový MacBook Pro. Ten má skvělou velkou obrazovku a pro mou práci se maximálně hodí. I když docela cestuji, jsem ochoten vzít nějaké ty kilogramy v podobě tohoto počítače navíc.

V mých uších se často nacházejí sluchátka Beats Audio a také mám dva reproduktory Behringer MS40 Digital Monitor.

Jinak ale používám často iPad3 a iPhone 5S. Samozřejmostí jsou i mnohé netradiční hudební mixážní nástroje, které musím mít s sebou. Jde třeba o Stylophone anebo Korg Monotron. Všechny tyto věci schovám do vynikající tašky Wenger Pegasus Backpack.

A software?

Pro většinu mých kódů používám pochopitelně Vim. Při mé práci potřebuji mnoho různých příkazových editorů. Jmenovat bychom mohli texty ve formátech grep, sed, diff, sort a další.

Při své práci se také neobejdu bez programovacího jazyka. Tím je v mém případě především Python. Pro rychlé zobrazení dat používám Gnuplot a o pro znázornění grafů Graphviz. Pro odesílání dat na klientský server používám tradičně Pound.

Pokud chci pracovat na webu, tak se spoléhám na JQuery, Bootstrap a na Underscore. Pro kreslení je ideální Raphael, s nímž mohu pracovat na 2D plátně. Pro 3D je vhodnější Three.js.
Při přehrávání hudby a svých aplikací sázím na RDIO API a Web Audio API. Pro zpracování zvuku se mi nejvíce hodí Audacity a ffmpeg. Při psaní pro iOS se mi hodí Xcode a když zapisuje Java, je ideální Netbeans.

Pro správu událostí mám Hacker league a pro prodej jízdenek na mé akce Eventbrine. Redakčním systémem pro můj blog je WordPress.

Jaké je moje vysněné technické vybavení?

Má technická výbava mi momentálně vyhovuje a není nijak daleko od toho, co bych si představoval. Jen můj sedmnáctipalcový displej na notebooku je vcelku velký a v letadle mi zavazí. Proto bych časem preferoval MacBook Air s displejem 11 anebo 13 palců.

Zdroj: https://paul.lamere.usesthis.com/

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru