Dnes vyšlo 15 článků

Pátý tematický večer Press Start bude o vesmíru

Zatím poslední díl série tematických večerů Press Start se konal téměř přesně před dvěma lety. Jeho tématem tehdy byla evoluce ovládání videoher. Několikrát zrušený pátý díl se bude konat již 28. května a ponese název “Press Start to Begin Cosmos”.

Jak již název pátého Press Startu napovídá, tak tématem večera tentokrát bude vesmír. Akce proběhne v kině Bio Oko a budou ji moderovat Pavel DobrovskýBohdanem Heblíkem. Celý večer bude rozdělen do čtyř částí.

Úvodní přednáška

Úvodní částí večera bude provázet Pavel Dobrovský, který nás ve své přednášce seznámí s historií videoher, jež se nějakým způsobem dotýkají vesmíru. Dozvíme se tak například, že existuje několik her, které obsahují kompletní simulaci Mléčné dráhy. Svůj prostor v přednášce dostanou i interaktivní produkty z dílny NASA.

Space Engineers

V rámci druhé části večera vystoupí Tomáš Rampas, tvůrce hry Space Engineers. Ta hráčům nabízí stavbu vlastních kosmických lodí a základen podle platných fyzikálních zákonů. Ty jsou stále upravovány podle ohlasů od hráčské veřejnosti.

Take on Mars

I třetí část večera bude věnována vesmírným hrám. Konkrétně pak titulu Take on Mars od známého českého studia Bohemia Interactive. Jeden z autorů hry – Martin Melichárek – nás seznámí s jejím ovládáním, které bylo vytvořeno podle reálných dat z průzkumů NASA.

V průběhu večera dojde řeč i na Take on Mars.

V průběhu večera dojde řeč i na Take on Mars.

Dobývání Rudé planety

V závěrečné části večera vystoupí Pavel Toufar, známý propagátor kosmonautiky a novinář. Shrne dosavadní snahy o realizaci letu na Mars a povypráví o experimentech, kterých se zúčastnil a v jejichž rámci byli lidé k tomuto dlouhému letu připravováni.

Akce se bude konat 28. května 2015 v pražském kině Bio Oko a její začátek je naplánován na 20:30.  Vstupné bude činit 100 ,- Kč. Více informací se můžete dozvědět na oficiální stránce.

Zdroj: tisková zpráva

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru