Path of Exile – online megahit na scéně

Žánr: RPG
Forma: online hra
Rozsah: samostatná hra
Multiplayer: ne
Datum vydání: 23.01.2013
Vývojáři: https://www.grindinggear.com/
Oficiální stránky: https://www.pathofexile.com/

Pro všechny příznivce klikacích RPG her ve stylu Diabla máme skvělou zprávu. Nezávislý kousek od tvůrců Grinding Gear games vstupuje na scénu s dlouho očekávanou pařbou, tedy alespoň s beta verzí, která se rozšíří o další svět. Již celé měsíce se mluví o spuštění této online řežby, která se netají tím, že jde o mírnou kopii slavné trilogie Diabla. Právě proto se všichni příznivci posledního dílu nemohou dočkat, až usednou ke svým PC stolům a rozjedou další dobrodružnou výpravu do podzemí a bájných světů. Velké množství hrdinů, rozmanitý talentový strom a nebývalá různorodost blížící se k titulům Final Fantasy je základem Path of Exile.

 

Minimální systémové požadavky

OS: XP Service Pack 3 / Vista / Windows 7
CPU: Intel Pentium D 3.0GHz / AMD Athlon LE-1660
GPU: Nvidia GeForce GT 120 / ATI Mobility Radeon HD 5470 512MB
HDD: 8 GB of Free hard disk space
RAM: 1,5 GB
DX: Direct X 9.0c

Online hra Path of Exile je zcela zdarma a volně dostupná po celém světě. Jak už to tak bývá, ekonomická politika se dostala i do těchto končin, takže pokud budete chtít čerpat výhod herního konceptu, vlastnit speciální zbraně, nebo se rychle přesouvat po mapě, je nutné si za to zaplatit. Hra byla naplánována již na konec roku 2012, ale vývojáři od tohoto data raději ustoupili. Citlivé vánoční období, kdy je většina pracovníků mimo své kanceláře, není dobrým datem ke spuštění beta verze. Případný problém by se tak nemohl rychle a efektivně odstranit. Tyto důvody donutili vývojáře k posunu na konec ledna. A o čem vlastně tato epická RPG online hra je a co může svým hráčům nabídnout?

Kontinent Wraeclast

PathOfExile_Act3_1Fantasy RPG nám přináší celkem dva zcela odlišné světy. Jedním z nich je Oriath. Místo, kde tvrdou rukou vládne Ebonová Legie. Druhým kontinentem je Wraeclast. Původně velmi bohatý kraj, nyní využíván jako trestanecká kolonie. A právě tady začíná hra pro každou z postav. Budete vrženi přes palubu do divokých vln. Spodní proudy vás zanesou ke kontinentu, který nenabízí nic jiného, než brutální a temné prostředí. Všude kolem se prohánějí hladová monstra a bandité toužící po kořisti. Jediným útočištěm se pro vás tak stane několik osad, které se snaží odolávat nátlaku ze všech stran. Hra dostala realističtější nádech, čímž se odlišuje od pohádkově pestrobarevných konceptů na obdobné téma. Na samém začátku si můžete vybrat celkem ze 6 postav. 3 jsou základní s jednou dovedností a 3 hybridní, kteří kloubí dvě dovednosti naráz.

Schopnosti skrze vzácné kameny

Akční RPG hry s postupným vylepšováním hlavního hrdiny jsou velice oblíbené. Zde to vývojáři vyřešili skrze nalezené kameny, které postavě propůjčují určité schopnosti. Říká se jim gemy. Získáte je za plnění úkolů, ničení monster, ale rovněž se dají měnit s ostatními hráči. Používání schopností nemá žádná omezení vůči rasám. Každý z gemů se v průběhu dobrodružství vylepšuje získanými zkušenosti. Aby vše správně fungovalo musíte je po celou dobu hraní mít zasazené ve svém vybavení. Hra nabízí celkem 6 slotů pro vylepšení každého gemu dalšími podpůrnými kameny. Čím lepší schopnost, tím větší spotřeba many.

Talentový strom

act3_screenshot6Hra nabízí rozmanitou paletu pasivních schopností. Každý hráč se může libovolně rozmyslet, jestli se při výuce zaměří na sobě blízké schopnosti, nebo se pokusí o zajímavou kombinaci se vzdálenější částí stromu. Naleznete zde tzv. Keystone, které dynamicky proměňují celkové ovládání postavy. Jeden dokáže znemožnit účinek kritického poškození a naopak poskytne vždy 100% úspěšnost alespoň minimálního zásahu. Ten další zase zaktivizuje speciální štít proti určité rase nepřátel. Kombinací je zde mnoho, proto vám doporučujeme pečlivě číst popisky, jen tak si zajistíte, že si svou postavu nerozhodíte. Díky naprosté volnosti si můžete na začátku vybrat čaroděje a postupně si ho přetvořit v bojovníka s magickými prvky a naopak.

Ligy pro zpestření

Hra nabízí hráčům zápis do některé z lig. Na začátku budete vyzváni k specifickému výběru. V průběhu hry se nadále lze přihlásit do dalších soutěží a lig o vzácné předměty. Každá z těchto soutěží má svou vlastní ekonomiku a po skončení se vše navrací do standardního režimu. Je nutné si pro ně vytvořit novou postavu. Nemusíte se však bát, že byste o hrdinu přišli. Hrdinové z krátkodobých lig se po skončení přesouvají do ligy mateřské. Na výběr je z těchto.

Liga hardcore – tento mód je nelítostný, jakmile v něm zemřete, váš hrdina se nenávratně vytratí. Tedy ne úplně. Po smrti se navrátíte do základní ligy. Je tomu tak, aby se hráči nebáli vyzkoušet i tento režim.

Liga Ironman – tento nehostinný svět podporuje týmového ducha. Nelze zde prodávat předměty, doplňování many je téměř nulové. Pro přežití je nutné se dát do skupiny  vyměňovat si věci mezi sebou.

Liga Cut Throat – tato liga je určena pro náročnější hráče. Pokud v nezemřete, ztratíte veškeré vybavení kromě předmětů, které jsou spojené s úkoly, skill gemy a flasky. Hrdina se po smrti může v režimu hardcore přesunout do základní ligy.

Liga Attrition – jde o krátkodobou ligu s omezeným počtem hráčů. Pravidelné intervaly vždy odstraní ze seznamu hráče s nejmenším počtem zkušeností.

Statistiky jsou neustále aktualizovány a k dispozici k nahlédnutí. Věříme, že se právě tato online RPG hra stane  hitem pro rok 2013.

nenalezeno

nenalezeno

 

 

Štítky: ,

Komentáře

Nahoru