Parkoviště a obchody v Kalifornii hlídají roboti

Společnost Knightscope ze Silicon Valley vyrábí hlídací roboty, které v USA získávají na velké oblibě a již nyní hlídají desítky parkovišť a obchodů v Kalifornii. Známý je zejména robot s názvem K5, který vypadá jako malá pojízdná věžička.

Screen_Shot_2017_09_20_at_11.02.46_AM.png

Desítky obchodů a parkovišť v Kalifornii hlídají roboti od firmy Dknightscope – konkrétně se jedná o modely K5. Tito roboti jsou vybaveni senzory a kamerami, které přenášejí video včetně zvuku na lidského supervizora.

Nedávno byl také představen stacionární robot K1, který na rozdíl od ostatních není pohyblivý, ale používá technologie milimetrových vln k vyhledávání skrytých zbraní a dalších kovových předmětů. Výrobce tvrdí, že tento robot by mohl najít své využití například v nemocnicích a na letištích s tím, že je výhodnější než skener, kterým je zde nutné projít.

zdroj/foto: theverge.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru