Dnes vyšlo 15 článků

Paříž není jedinou světovou krizí. Facebooku, vzbuď se!

V pátek se Paříž stala terčem atentátního útoku a sociální síť Facebook na krvavé útoky reagovala vydáním filtru s francouzskou vlajkou. Prostřednictvím filtru se na vaši profilovou fotku přidá průhledná francouzská vlajka, čímž mají uživatelé vyjádřit podporu útoku. Ihned se objevily dva druhy názorů.

Samozřejmě, atentátní útoky v hlavním městě Francie se nedají podceňovat. Neuvěřitelně smutná událost zasáhla celý svět, včetně toho virtuálního. Nicméně, neměli bychom zapomínat na to, kolik lidí přišlo o svůj život v Bejrútu či Bagdádu. Také bychom neměli podceňovat uhaslé životy v Izraeli a Afghánistánu. A opomenuty by neměly být ani oběti, které zemřeli při pádu letadla v Rusku.

resize

#prayforparis

Podpora Francie je samozřejmá, ale proč Facebook filtry vlajek nereaguje i na ostatní události, které se dějí v jiných zemích?

V minulosti se objevila možnost použít duhový filtr podporující homosexualitu. A nyní je možné filtr použít na podporu Francie. Ale proč nám Facebook nezpřístupní program, přes který bychom mohli vyjádřit podporu jakékoliv zemi?

fb-france-filter

Filtr na podporu Francie

Facebook je globální sociální síť, na které mohou lidé vyjádřit svůj názor naprosto svobodně. Tak proč není možné udělat i další filtry?

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru