Paříž bojuje proti nelegálnímu močení na ulici červeným květináčem

Paříž bojuje proti nelegálnímu močení na ulici červeným květináčem

Město, které bylo po staletí kolébkou vznešenosti, vybraného vkusu a pokroku, se rozhodlo „civilizovat“ močení na veřejnosti. Začaly vznikat ekologické pisoáry, u kterých bude močení na veřejnosti rutinní záležitostí. Pouliční toalety se nazývají “Uritrottoir”. 

Pisoáry vynalezl Victor Massip. Ten považuje močení na veřejnosti za trvalý problém, který se v Paříži vyskytuje. Močení na veřejných místech je trestáno pokutou, ale to není pro většinu lidí překážkou. Massip se tedy rozhodl tento problém vyřešit ekologickými pisoáry. Při každém použití takových pisoárů přispějete k zavlažení a hnujení okolních parků. Pisoáry jsou navrženy tak, že v nich bude sláma, která se následně propojí s lidskou močí. Právě to bude skvělým kompostem pro okolní vegetaci.

Snímek obrazovky 2018-08-18 v 16.40.48

Jak pisoáry poznáte? Můžete si je splést s obyčejnými květináči. Celkový design navrhuje designové studio Faltazi. Téměř rok trvalo, než se městské úřady shodly na jejich instalaci po celém městě. Je jasné, že pisoáry mohou použít pouze muži, kteří se nestydí. Nečekejte žádné soukromí, nebo zástěnu. Při použití pisoáru budete na očích všem kolemjdoucích. Přijmout fakt, že na ulici bude močení běžné a zcela legální, je pro většinu obyvatel velmi problematické. Zároveň však vědí, že časem budou ulice čistčí a při procházce městem nebudou muset čelit žádnému pachu.

Snímek obrazovky 2018-08-18 v 17.03.48

Jedním z nepříliš vhodným místem instalace se stala ulice v blízkosti katedrály Notre Dame. Kolem tohoto místa denodenně projde tisíce lidí. Někteří občané chtějí proti veřejným pisoárům bojovat peticí. Hlavním důvodem je prý narušení městské elegance a historie celé země. Zatím jsou nainstalované jen 4 pisoáry, nicméně počet se navýší na devět.

 Zdroj, text/foto: thelocal.fr

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru