Pardubický kraj si uřízl ostudu s novým logem

České organizace jsou v tomto bohužel nepoučitelné. Čas od času se prostě objeví nějaké logo, za nímž rozhodně nestojí žádný designér a dítě ze základní školy by ho možná navrhlo lépe. Nedávno se takhle pochlapil Pardubický kraj.

Pardubický kraj představil své nové logo a na Facebooku se strhla bouřlivá diskuze. A není divu. Sledujte sami:

16142563_718441234981733_5283631166455621581_n

Logo má hned několik nešvarů. Za prvé nevypadá ani za mák profesionálně. Za druhé nikdo nechápe, odkud se vzaly barvy a co mají symbolizovat. Jediné, co vás při pohledu na barevné kolečko napadne, je vlajka Švédska. A když jsme u toho, proč je logo v kruhu? A proč jsou P a K tučná? Proč byl vůbec zvolený tak šílený font? A takhle bychom mohli pokračovat ještě dlouho.

pardubicky

Kdo za to může?

Zdá se, že na nové logo Pardubického kraje nebylo vyhlášeno žádné výběrové zařízení. Navrhl ho architekt Přemysl Kokeš. Ano, architekt, nikoliv designér. Kdo ho o to požádal není jasné. Všichni můžeme doufat, že je to pouze vtip, nebo že si Pardubický kraj po přečtení komentářů na Facebooku uvědomí, jakou udělal chybu, když svěřil logo do rukou architekta.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru