Papírové modelářství je koníček skoro zadarmo

Papírové modelářství je koníček skoro zadarmo

Papírové modelářství můžete provozovat na dvou úrovních. Na pasivní, že si koupíte vystřihovánku v knihkupectví nebo papírnictví a druhou aktivní, že si vystřihovánku sami narýsujete, vystřihnete a slepíte.

Proč se věnovat papírovému modelářství ?

Relativně levný koníček, papírová čtvrtka je levnější než  hodina v bordelu  :mrgreen: kde navíc můžete chytit HIV (nepřesně AIDS), syfilis, kapavku, chlamydie, … a to horší zaměstnankyně otěhotní a vy budete muset minimálně přibližně 18 let platit alimenty na svého potomka. Plastové modely stojí od několika stovek výš 🙁

Co se týče počátečních výdajů, ty rovněž nejsou velké, protože nějaké pravítko a  tužku má doma každý, kružítko se jistě zachovalo ze školních let.

Navíc  si tím procvičujete jemnou motoriku a při vlastní tvorbě vystřihovánek zapojujete i mozek, což pomáhá jeho regeneraci při léčbě  Roztroušené sklerózy, Parkinsonově a Alzheimerově chorobě, typické zejména pro naše seniory.

Potřeby pro pasivní papírové modelářství

Několik velikostí nůžek a nejlépe končící špičkou, ale pozor, ať si při stříhání nezpůsobíte úraz, díky němu se nebudete moct normálně vyčůrat ve stoje 😀
Tenký ostrý nůž na prořezávání vnitřních otvorů a druhy tupý na „narýhování“ části dílu, který pro nutný ohyb, přehyb, …
Několik velikostí plochých tvrdších štětců na nanášení lepidla.
Lepidlo na papír Herkules či Klovatina a na nepapírové nesavé díly Kanagon či sekundové lepidlo.
Kancelářský papír a čtvrtku na podlepení nejlépe i v barevných variantách, aby bílá barva čtvrtky neprosvítala.
Pastelky, fixy pro zaretušování nepřesností při lepení.

Tvorba vlastních vystřihovánek – aktivní papírové modelářství

Kromě výše uvedených pomůcek pro fyzickou práci, zde budete potřebovat hlavně mozek s prostorovou představivostí a  učebnice geometrie na středoškolské úrovni. Jako první bych doporučil si zopakovat rýsování (dělení úsečky, přenášení rozměrů,  kolmice) a znalosti rovinné  (planimetrie) a prostorové (stereometrie) geometrie.

Kromě potřeb pro pasivní variantu budete navíc potřebovat Rýsovací pomůcky , (pravítko, trojúhelník s ryskou a pravoúhlý trojúhelník, úhloměr, křivítka).
Kružítko – doporučuji s aretační maticí, aby se vám během rýsování nerozevíralo a nástavcem na technické pero a tvrdou tuhou H.
Mikrotužka 0,5 mm  s tvrdou H tuhou.
Technické pero různých rozměrů (minimálně 0,1; 0,7 mm).

Komentáře

Nahoru