Papež má na Twitteru téměř čtyři miliony followerů!

Papež má na Twitteru téměř čtyři miliony followerů!

Co dělá o Velikonocích hlava církve? Tweetuje a fotí se na Instagram. Ano, jedná se o strategický postoj Vatikánu, který se snaží rozšířit víru do všech stran. Co papež František tweetuje? A kolik má followerů? 

Pro věřící jsou Velikonoce silně podobné Vánocům, neboť jak všichni víme, v tuto dobu došlo k zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Proto je nedílnou součástí každých Velikonoc poselství toho nejvyššího – papeže, požehnání „Urbi et Orbi“ (Městu a světu). Současný papež František má ve svém současném hlavním zájmu pozvednout navštěvováno této ceremonie. Chce popularitu této oslavy přesunout i za hranice věřících. Jak?

Strategická zlatá cesta

Strategickou cestou. Ironická otázka – jak někoho donutit, aby někam přišel? Sociální síť. Proto František I. začal tweetovat a dokonce má i svůj vlastní instagramový profil.

Tweetující papež

Je pravdou, že se papež musí starat o své obvyklosti, avšak – jak by však jeho pozice napovídala, tak nebydlí v žádném luxusním domě, ale v soukromí. Sem tam si vezme hasičskou přilbu na hlavu, políbí nemocného muže, umyje nohy mladým vězňům… to vše je pro papeže normální. Jo, a ještě sem tam něco tweetne na Twitter! Ne, neupsal jsem se, na účtu papeže, kterému už pomalu táhne na osmdesát je takřka 4 miliony followerů, což není rozhodně málo.
Screenshot_7

Jenom ve vší počestnosti

Možná se ptáte, co tweetuje? Jeho tweety ve většině obsahují téma, které se týká bezprostředně víry. Nejedná se o žádnou novodobou papežskou novinku, spíše – jak jsem říkal, o to, aby se církev rozrostla na všechny strany.

Screenshot_6

Kdo se stará o PR ve Vatikánu?

A kdo za tím vším vlastně stojí? Doufám, že jste si nemysleli, že papež František nedělá nic jiného než tweetuje a fotí se. Za to všechno spíše může Greg Burke, který má pod svoji “opatrovnickou rukou” PR Vatikánu. Má poměrně i dobré zkušenosti, takže si myslím, že Vatikán vsadil na toho pravého, neboť Greg pracoval jako novinář v televizi Fox nebo v prestižním magazínu Time. Sám on říká, že většina obsahu na papežově twitteru vážně pochází přímo od samotné hlavy církve, ale také zároveň nepopírá, že se na důmyslné komunikační strategii podílel.

bb2015d2b25a6594917042a135a7f7bb

Papež je na sociálních sítí velký potenciál!

Na rovinu – asi těžce my tady zjistíme, kdo má na svědomí tweety, zda je vážně píše sám nebo nikdo jiný. Každopádně úspěch tohoto twittrového účtu dokazuje, že osobnost papeže (Františka) má pro církev poměrně velký potenciál.

Screenshot_3

Chtělo by to něco ze zákulisí Vatikánu…

Jenom pro představu, na Instagramu papežův kanál sleduje zhruba 37 tisíc lidí. Avšak poměrně velkým zklamáním a škodou je, že papež nabízí jen oficiální fotografie. Možná, kdyby vyfotil nějaké perličky z vatikánského zákulisí, followeři by se jenom hrnuli. A můžu i s jistotou říci, že by se nejednalo jen o fanoušky oblíbené Šifry mistra Leonarda.

Screenshot_8

 

zdroj: Twitter, Instagram, mngsocial.com

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru