Papež František si zakládá účet na Instagramu

Papež František se přizpůsobuje moderním technologiím. V sobotu 19. března spouští účet na sociální síti Instagram pod profilovým jménem Franciscus. Zprávu sdělil prefekt vatikánského úřadu pro komunikaci Dario Viganò.

Doposud měl papež František osobní profil na Twitteru – @pontifex. K dnešnímu dni má papež František na Twitteru 8 879 873 sledujících. A proč se rozhodl založit také osobní účet na Instagramu? Důvodem je pravděpodobně únorové setkání papeže s jedním ze zakladatelů sociální sítě Kevinem Systromem.

8737439507_e17837318f_h

Papež František bude od soboty 19. března na Instagramu.

„Probírali jsme sílu obrázků spojovat lidi napříč různými kulturami a jazyky. Byl to jeden z nejvíce nezapomenutelných zážitků v mém životě,“ prozradil Kevin Systrom.

Sociální síť pro sdílení obrázků byla založená v roce 2010, přičemž aktuálně čítá na 300 milionů uživatelů. Vatikánský informační portál news.va si na Instagramu založil účet už před třemi lety.

Zdroj / Foto: Hello Magazine

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru