Dnes vyšlo 15 článků

Pánové by se měli naučit nosit saka

V mikině a kšiltovce s rovným kšiltem už dávno žádnou slečnu neokouzlíte. Možná ano, pokud její patnáct, ale dospělé ženy si potrpí na muže, co se umí oblékat. Není přitom potřeba být módní guru, stačí si zakoupit pár základních kousků, které je možné různě kombinovat. A jedním z těch základních kousků je určitě pánské sako.

Saka se mezi muži v poslední době rozmohla. Přesto je ještě pořád dost takových, kteří je vidí jen jako součást společenských oděvů a mají je spojená se škrtící kravatou. Takové je potřeba jejich mylné myšlenky odnaučit. Stylové sako se totiž hodí k obyčejným riflím, ať už jdete do práce, na rande nebo na oběd k rodičům.

Stylové sako se od toho společenského liší

Pokud se rozhodnete pořídit si sáčko, které bude vhodné nosit do školy, práce či na obchodní schůzky, neměli byste se pro něj vydat vyloženě do obchodu se společenskými oděvy. Pánské sako, které se nosí k riflím, totiž musí vypadat trochu ležérněji.

Taková saka bývají obvykle vyrobená z bavlny, jsou příjemná na nošení a velmi často se nosívají jen tak rozepnutá. Černá barva je sice možná, ale lepší je šedá, béžová, nebo tmavě modrá. Působí méně formálním dojmem.

taxido-panske-sako

Pod ležérní sáčko není nutné nosit ani košili, natož kravatu. Bohatě si vystačíte s jednobarevným tričkem či polokošilí. Co se týče kalhot, krok vedle určitě neuděláte s obyčejnými úzkými džínami či jakýmikoliv jednobarevnými kalhotami.

Pozor na správnou velikost

Chcete-li dosáhnout hezkého efektu, nejdůležitější jsou rozměry. Sako by vám mělo přesně sednout na tělo, sáhněte po slim fit variantě. V obchodě si ho dobře vyzkoušejte a ověřte si, že se v něm cítíte pohodlně a nic vás neškrtí. Jestliže budete objednávat přes internet, buď si dobře změřte tělo, nebo nějaké sako, co už doma máte. Dobrý e-shop vám poradí, jaké všechny míry změřit – mrkněte na Taxido.cz.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru