Panasonic představuje ohebnou baterii

V současné době jsou velice skloňovaným tématem ohebné chytré telefony. Například jihokorejská společnost Samsung v dubnu informovala, že ohebný displej by se mohl stát realitou už v roce 2017.  Nicméně k plné funkčnosti zařízení je nezbytná i baterie, která se musí ohebnému tělu přizpůsobit. A na tom už začala pracovat japonská společnost Panasonic.

Společnost Panasonic představila flexibilní lithium-iontovou baterii, která v raných počátcích svého vývoje byla tlustá 0,55 mm. Maximální rádius je 25 mm, případně se dá baterie ohýbat až do 25 stupňů. Nespornou výhodou je, že ohýbání a kroucení baterie je naprosto bezpečné. Vnější vrstva slouží jako prevence před vytečením a přehřátím baterie. Vnitřní struktura je přizpůsobena tak, aby byla práce s baterií naprosto bezpečná.

baterie

Zdroj: The Verge

Při deformacích si akumulátor zachovává svůj náboj, což je v současné době problém i u normálních lithium-iontových baterií.

Aktuálně má ohebná baterie kapacitu od 17,5 mAh do 60 mAh. Panasonic však chce nadále ve vývoji této technologie, která má velký potenciál, pokračovat.

Zdroj: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru