Dnes vyšlo 15 článků

Paměť internetových hesel, které se zasmějete

Pamatování obrovského množství hesel, která stále přibývají, může vést i k bolestem hlavy. Jak se jim vyhnout? Začátkem tohoto roku představila jedna ze společností inovativní odpověď: Paměť hesel (Password Minder).

Budete se divit

Přes grandiózní jméno je Paměť hesel pouze prázdný sešit s černým obalem. Do něj píšete všechna svá hesla, můžete je dokonce řadit podle abecedy. Stojí 10 dolarů (plus připočítejte poštovné a balné).  Že to má být vtip? Ne, realita, oni to opravdu myslí vážně. Možná by se na to dalo výstižně použít jedno slovo: absurdní.

Reklama, kterou nikdo nebere vážně

„Kdo si pamatuje všechny ty složité kombinace? Už nikdy nezapomenete důležitá nastavení vašeho počítače!“ hlásá reklama.

Tento produkt byl již několikrát nemilosrdně zesměšňován. V lednu byl oblíbeným klipem na Youtube, v březnu se setkal s výsměchem v obchodech a v dubnu v talk show. Jeden bezpečnostní výzkumník uvedl, že je produkt tak hloupý, že je otázkou, zda je vůbec ještě reálný. Nebylo by v takovém případě levnější psát hesla prostě na obyčejný papír?

Skutečně reálné?

„Je to skutečně reálné, viděl jsem jeden z nich v knihkupectví. Pěkně vypadající, se semišovým obalem.“ uvedl jeden z lidí, kteří se s Pamětí internetových hesel setkali face to face.

Teď už ji ale dohledat nelze. Paměť zmizela i ze světa internetu a na webu, kde ji bylo možné dříve získat, se již nenachází. Byla to tedy opravdu skutečnost, nebo si jen někdo dělal legraci?

internet_password_minder

Od kreativních doplňků po nesmysly

Společnost Telebrands, jejímž dílem je Paměť hesel, je masivní a úspěšnou společností. Vytvořila řadu mnohamilionových produktů (například sluneční brýle AmberVision, které vydělaly 40 milionů). Produkty sahají od kreativních doplňků až po nesmysly… Jako v případě této paměti. Produkty firmy prý pocházejí z řady zdrojů, od jednotlivých vynálezců i skupin, ale momentálně v Telebrands uvedli, že Paměť internetových hesel pochází od tajemné společnosti.

Takže opravdu skutečnost. Společnost Telebrands však uvedla, že o výrobek byl minimální zájem, a tak nebyl spuštěn pro veřejnou distribuci.

Nicméně nakonec je třeba zmínit, že zatímco byla Paměť hesel těžce zesměšňována pro špatné zabezpečení, spousta uživatelů dělá podobné chyby i bez této paměti. Také znáte někoho, kdo si hesla někam zapisuje?

Zdroj a obrázek: arstechnica.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru