Dnes vyšlo 1 článků

Pamatujete si na čtveřici z tohoto obrázku? Smál se jim celý svět, ale dnes jim můžete závidět

Čtyři informatici s brýlemi v šedých vzorovaných svetrech se stali terčem vtipů o „nerdech“. Internetem obíhaly tisíce vtipných „meme“, přičemž snad nikdo netušil, že chlapci (dnes už muži) pochází z Polska a že to v kariérním životě dotáhli daleko. V oblasti vědy se jedná o významná jména. A pokud jste se doposud bavili na jejich účet, můžete jim nyní jen závidět.

Staromódní ubrus, čtyři chlapci v brýlích, a pod fotografií legrační poznámka: „Brutální pařba fakulty aplikovaných věd.“ Určitě fotografie, která na sociálních sítích koluje dodnes, pobavila i vás.

informatici

Před několika lety jste se jim smáli, dnes jim můžete závidět.

Z fotografie, která pochází z roku 1997, byly vytvořené různé vtipné varianty, které se na sociálních sítích šířily rychlostí blesku. Poznámky u fotografie měly zesměšnit zejména jedince, kteří vynikají svou inteligencí.

Hrdinové této fotografie patří mezi odborníky v oblasti výpočetní techniky, přičemž dva z nich působí na vysokých akademických pozicích v Polsku i v zahraničí, třetí získal práci ve společnosti Google a čtvrtý je součástí týmu světoznámé americké firmy SpaceX.

Chlapec bez brýlí se jmenuje Tomasz Czajka. Vystudoval Přírodovědeckou fakultu na univerzitě ve Varšavě. Nyní pracuje pro společnost Google a jeho roční výdělek se pohybuje kolem 200 000 dolarů. Programování se věnuje už od dětství. Sám podotýká, že nejlepší dárek, který kdy dostal, byl vzácný britský počítačový procesor Z80.

Z příběhu pouze vyplývá, že by člověk neměl soudit knihu podle obalu.

Zdroj: Interez

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru