Paleta potravin: zjistěte pomocí aplikace, co jíte

Na crowdfundingovém webu Startovač se objevil další velice zajímavý projekt s názvem Paleta potravin. Jedná se o aplikaci, která nám prozradí původ potravin a jejich složení včetně alergenů, které jsou v nich obsaženy.

Také si stále více uvědomujete, jak nás výrobci potravin šidí, přidávají do potravin látky, které nám škodí a ještě se jejich výrobky tváří jako zdraví prospěšné? Tým Paleta potravin se rozhodl s touto situací něco udělat.

paleta potrav1

Komu aplikace pomůže?

Trápí vás, že musíte dodržovat bezlepkovou dietu? Nechcete kupovat produkty z Polska? Bojujete proti palmovému oleji v našich potravinách? Aplikace, která byla představena na Startovači, má maminkám, fitness maniakům, veganům, alergikům, kuchařům,…zkrátka všem, kteří chtějí jíst zdravě a lépe, pomoci vyřešit problém s nákupem potravin.

Již nyní existuje webová stránka, kde můžete podrobnosti o jednotlivých potravinách zjistit. Tato webová stránka je samozřejmě dostupná i v mobilní verzi. Tým by ale chtěl pokročit dále a dát lidem k dispozici aplikaci, která vyhledávání informací týkající se potravin ještě více zjednoduší.

paleta II

Jak má aplikace fungovat?

Aplikace má fungovat zcela jednoduše. Pouze přečtete čárový kód pomocí svého smartphonu. Aplikace vás pak upozorní na pro vás nežádoucí složky nebo alergen.

Stejně jako databáze potravin, i aplikace bude k dispozici zdarma.

Zdroj/foto: startovac

Komentáře

Nahoru