Pacienti v dětské nemocnici si užívají zábavu s hrou Pokémon GO

V dětské nemocnici C.S. Mott Children’s Hospital ve Spojených státech amerických si personál pochvaluje mobilní hru Pokémon GO s rozšířenou realitou, která dostane z pokojů malé pacienty.

Michiganská dětská léčebna podotýká, že mobilní hra Pokémon GO má na nemocniční pacienty pozitivní vliv, protože je dostane ze svých pokojů a přiměje je k interakci s ostatními pacienty a nemocničním personálem.

pokémon go

Dětí v nemocnici hrají Pokémon GO. Zdroj: USA Today (screenshot z videa)

V minulosti se děti šouraly po chodbách nemocnice, aniž by spolu mluvily. A nyní je neobvyklé vidět, když se děti spolu zastaví a povykládají si o hře Pokémon GO.

„Je to zábavný způsob, jak podpořit větší mobilitu pacientů,“ dodal manažer nemocnice J.J. Bouchar. „Tato aplikace donutí pacienty vstát z postele a pohybovat se.“

Pokémon GO je oblíbená mobilní hra s rozšířenou realitou, která umožňuje hráčům prozkoumat své okolí a hledat více než 100 digitálních zvířátek. Součástí hry jsou PokéStopy, kde mohou uživatelé sbírat různé předměty, a tělocvičny.

Jennifer Griggs řekla, že její jedenáctiletý syn Braylon, který je v nemocnici s neoperovatelným nádorem na mozku, si nedávno aplikaci také stáhl a začal hrát.

„Snažili jsme se dostat ho ven z pokoje, aby dělal nějakou aktivitu. Je totiž depresivní, když má být dlouho v nemocnici,“ dodala Jennifer Griggs.

V nemocnici existuje několik PokéStopů a nechybí ani tělocvična. Zatímco dětská nemocnice C.S. Mott Children’s Hospital aplikaci vítá, ostatní nemocnice ji zakazují.

Zdroj: USA Today

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru