Dnes vyšlo 15 článků

Označeni za líné imigranty: Hollywoodský herec Samuel L. Jackson a bývalá hvězda NBA Magic Johnson

Za tímto experimentem se sociálními médii stojí italský novinář a komik Luca Bottur. Původně byla fotografie pořízena fanoušky, když tito dva odpočívali po pochůzkách v Itálii. Herec Samuel L. Jackson a basketbalová legenda Earvin “Magic” Johnson si vyjeli do Evropy na dovolenou.

Užívali si zde krás města Forte dei Marmi a luxusních obchodů značek jako Louis Vuitton a Prada. Po jednom takovém nakupování si šli odpočinout na lavičku i s taškami. Samozřejmě je poznali fanoušci a fotka byla na světě. Na svém twitterovém účtu ji nasdílel i sám Magic Johnson. Jakou bude mít obrázek dohru ale nečekali.

Když se dostala do ruky Lucu Botturovi, napadlo ho zkusit si zaexperimentovat. Připojil k ní komentář: “Boldriniho zdroje v obchodě Forte dei Marmi v Pradě s našimi 35 €. Sdílejte tento obrázek, pokud jste pobouření!”. Boldrini je italská politička, která čelí kritice za svou progresivní podporu přistěhovalců a v meme je domnělá narážka na to, že si migranti kupují luxusní značky z peněz, které jim poskytne italský stát.

 Jackson&Johnson

Meme bylo během krátké doby sdíleno několika tisíci uživateli sociálních sítí. Luca Bottur později řekl, že 40% lidí pochopilo provokaci, 30% bylo pohoršeno domnělými línými imigranty a 20% považovalo příspěvek za projev rasismu a že je Botturovou chybou, že nepoznal hvězdy filmu a basketbalu.

Nachytat se nechala i modelka Nina Moricová, která po odhalení Botture také označila příspěvek za vtip. Zároveň dodala, že to dokazuje, jak lidé používají sociální média k potvrzení svých předsudků a že nikdo není vůči tomuto jevu imunní. Moricová ale již předtím vyjádřila podporu pravicovému hnutí, které je považováno za novou tvář fašismu v Itálii, tak o jejím odvolání na vtip lze jen polemizovat.

K celé věci je nutné dodat, že ať už se jedná o jakékoliv téma, vždy je třeba se nejdřív zamyslet nad tím, jestli emocemi a nekritickým sdílením podobných příspěvků jen nekrmíte trolly.

Zdroj, text/foto: facebook.com , independent.co.uk

Ráda objevuje svět kolem sebe. Cestuje, vzdělává se a potkává zajímavé lidi z celého světa. Věří, že v každém dřímá nějaký poklad, který lze nalézt. V životě si již sama vyzkoušela leccos a viděla i prožila věci, kterým lze často těžko uvěřit. Je plná života a miluje, když ho může předávat ostatním.

Komentáře

Nahoru