Dnes vyšlo 1 článků

OvRcharge: Levitující nabíječka pro smartphony

OvRcharge je bezdrátová nabíječka, která bude povznášet váš mobilní telefon pomocí magnetu. Bezdrátové nabíjení je sice příliš dlouhé, ale vytvoří pouze příjemný efekt na oko, že smartphone levituje. Stačí připevnit magnet na zadní stranu zařízení.

Aktuálně nabíječka OvRcharge hledá podporu na crowdfundingovém portálu Kickstarter, kde chce vybrat 40 tisíc dolarů. Cena levitující nabíječky je závratných 239 dolarů.

Bezdrátový přenos energie funguje tak, že se přenáší energie ze základny či vysílače do zařízení prostřednictvím vln. Elektrické zařízení má induktivní vazbu, která dokáže přijmout tuto energii pro nabíjení baterie. Nicméně jsou zde nevýhody, že přenos energie je možný pouze na omezenou vzdálenost.

Ve své podstatě se jedná o dřevěnou krabičku, která se dostane do prodeje v několika barevných odstínech. K dispozici budou dvě velikosti napájecího proudu, a to 0,5 A a 0,7 A. Bohužel, standardní chytrý telefon bude levitovat 4 až 5 hodin pro úplné nabití vestavěné baterie. Abyste mohli bezdrátově nabíjet svůj smartphone, budete potřebovat ještě speciální příbalové pouzdro.

Zdroj: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru