Ovládejte papírovou vlaštovku smartphonem

Startup PowerUp Toys získává prostřednictvím Kickstarteru peníze pro svůj chytrý nápad: propojení papírové vlaštovky s motorem. Takovou vylepšenou vlaštovku pak můžete ovládat s pomocí dotykového displeje svého smartphonu.

Za tímto bláznivým nápadem stojí Shai Goitein, vynálezce, který na myšlence pracoval po dobu šesti let. Po tuto dlouhou dobu se v jeho hlavě rojily další a další vylepšení, současnou verzi tedy nazývá PowerUp 3.0 a doufá, že se již dostane do sériové výroby.

Zkušenosti

Goitein je bývalý pilot, takže miluje létání. S letadly si pohrává od věku 7 let. Když byl starší, přesunul se od papírových vlaštovek k rogalům, pak strávil patnáct let jako nákladní pilot izraelského letectva. Byl průmyslovým designérem a pracoval i pro Kodak. Tyto své zkušenosti upotřebil, když se chtěl o svoji radost z této činnosti podělit s dětmi i dospělými. Ovšem jednoduše vyrobitelné vlaštovky z papíru létají jen několik sekund. A tak je Goitein vylepšil. Jeho vlaštovky zvládnou létat klidně 10 minut a uletět zhruba 55 metrů.

„Ten kouzelný pocit, když vaše po domácku vyrobená papírová vlaštovka stoupá do nebe a nepadá dolů,“ uvedl Goitein.

Red_PowerUp_3.0_600X325_grande

Snažil se vměstnat co nejvíce techniky do co nejmenšího prostoru. A povedlo se mu to dobře. Celá jeho souprava váží osm gramů, základní deska pouze tři gramy.

„Naším cílem je, abyste se cítili jako bratři Wrightové, když se vznesli k nebi,“ napsal Goitein. „Chceme vám pomoci navrhnout vaše vlastní letadlo a dobýt nebe.“

Ovládání

PowerUp 3.0 je zcela kontrolován aplikací na vašem smartphonu. PowerUp komunikuje se smartphonem přes Bluetooth Smart, energeticky nižší verzi Bluetooth. Pokud telefon nakláníte, vlaštovka se pohybuje doprava nebo doleva. Pokud posunete pákou na displeji, zvýší se rychlost vrtule a vlaštovka získá a udrží výšku. Vlaštovka je přitom poháněna baterií.

Tým

Goitein v tom není sám. Společnost sídlí asi půl hodiny od izraelského Tel Avivu a má i s Goiteinem dohromady šest zaměstnanců. Obrovskou výhodou pro ně je, že prakticky nemají konkurenci. Existuje mnoho modelů rádiem řízených letadel, ale nikoho ještě nenapadlo takhle vyrábět papírové vlaštovky.

Goitein však spolupracoval i s dalším startupem Toby Rich, který sídlí v Brémách v Německu. S jeho pomocí se mu totiž povedlo přejít z dálkového ovládání na ovládání smartphonem. iOS ovládání je v současné době kompletní, ale Android verze ještě potřebuje testování.

Cílem kampaně na Kickstarteru bylo získat $50 000. Tato suma je však již dávno překonaná, z čehož lze usuzovat, že nápad jednoduše zaujal. Ukázalo se to i na New York Toy Fair, kde nápad vyhrál cenu jako nejlepší hračka.

Zdroje: Venturebeat, Kickstarter

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru