Dnes vyšlo 15 článků

Otisky prstů prozradí užití drog

Otisky prstů prozradí užití drog

Na dnešní Valentýnský svátek pro vás máme jednu nemilou zprávu. Předpokládáme, že většinu našich čtenářů jen pobaví. Alespoň v to doufáme. Britové vynalezli technologii, která je schopna odhalit, zda jste uživatelem drog, přesněji kokainu. A co víc, výsledky jsou již za dvě minuty.

Jestli si na party nebo v kariérním životě užíváte více než plná doušky, tak se máte na co těšit. Kokain, jakožto droga je nyní více než snadno odhalitelná. Stanete-li se podezřelým uživatelem, tak nemusíte chodit na dlouhé testy, stačí k tomu jen otisky vašich prstů a dvě minuty času. Pak už vás nic nezachrání.

O sestrojení nové technologie se postarala britská firma Intelligent Fingerprinting. Vývojáři se pokusili využít otisky prstů i na něco jiného, než k přístupu do smartphonu. Otisky prstů totiž mohou pomoci k identifikaci látek obsažených v těle. Technologie je velká asi jako alkoholtester a je také přenositelná, což nabízí zcela nové možnosti.

A jak technologie funguje? Doktor Paul Yates, který pro firmu pracuje vysvětluje, že při užívání návykových látek, tělo vytváří tzv. metabolity. Ty tělo, přesněji konečky prstů vylučují prostřednictvím potu, který není běžně viditelný. A právě díky tomu lze přesně definovat, jakou látku osoba užila. Zajímavé je, že technologie rozpozná i obyčejnou kávu.

Jestli se rozhodnete ruce drhnout mýdlem a kartáček, stejně neuspějete. I tak technologie úspěšně a s přesností zjistí, zda jste návykovou látku užili. Nicméně firma je k fyzickým osobám benevolentní a říká, že bude respektovat soukromí. Přístroje, drogové testery, by se tak měly začít používat výhradně ve službách a na předem určených pracovištích.

Zdroj, foto: intelligentfingerprinting.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru