Dnes vyšlo 15 článků

Otestujte se v psaní na klávesnici

Otestujte se v psaní na klávesnici

Začínáte s rychlým psaním na klávesnici nebo naopak píšete poslepu všemi deseti a chcete změřit a porovnat s ostatními rychlost vašeho psaní na klávesnici? Tak přesně od toho tu je 10fastfingers.com. Mezi klíčové funkce tohoto on-line testu patří čeština, mobilní aplikace nebo soutěž v psaní. No, tak na co ještě čekáte?

Rychlé psaní na klávesnici a nízká četnost chyb je v dnešní době obvyklá záležitost. Pro vyzkoušení vašich dovedností v tomto oboru slouží stránka 10fastfingers.com, dostupná také v češtině. Kromě standardního testu nabízí ještě test pro pokročilé (vyžaduje registraci a vykonání 10 standardních testů) a on-line skupinové soutěže v psaní na klávesnici. Jestliže se chcete otestovat i v terénu nebo vyzkoušet, jak rychlí jste v “ťapání” na displej, můžete si také stáhnout mobilní aplikaci pro Android. Verze pro iPhone, Blackberry a další mobilní OS je teprve ve vývoji.

TIP: Nezdržujte se opravováním chyb a psaním apostrofů / písmena “ň”. Penalizace je totiž menší, než zdržení.

Všechny tyto funkce, kromě testu pro pokročilé, jsou zdarma a není vyžadována registrace. Po skončení testu uvidíte, kolik jste napsali slov za minutu, kolik jste udělali chyb a kolik správných a nesprávných slov jste napsali. Na konci tabulky se můžete dozvědět, jak jste obstáli oproti svým krajanům a na jakém jste místě. Svůj výsledek můžete jednoduše porovnávat a sdílet na Twitter či Facebook. Dalšími formami sdílení jsou odkaz (např. v e-mailu) a Forum či HTML kód.

Typing Test

Zdroj: úvodní obrázek – everystockphoto.com

Komentáře

Nahoru