Otec zaplatí dceři – když nepůjde na Facebook

Paul Baier, viceprezident energetické společnosti, testuje zajímavý způsob, jakým dostat svou dceru od sociální sítě. Na svém blogu zveřejnil smlouvu o deaktivaci Facebooku své dcery.

Čtrnáctiletá studentka podepsala se svým otcem dohodu, na jejímž základě nebude chodit na populární sociální síť Facebook po dobu pěti měsíců. Otec jí za dodržení dohody vyplatí 200 dolarů (3775 Kč).

Peníze však nedostane najednou. Bude muset nejprve dokázat, že odolá pokušení navštívit sociální síť. První odměna ve výši 50 dolarů je splatná až 15. dubna, zbytek dostane po uplynutí pětiměsíční lhůty, tedy 26. června. Pro kontrolu dodržování dohody má její otec plný přístup k účtu na Facebooku, může libovolně změnit heslo a také profil deaktivovat.

Baiera překvapil obrovský zájem médií a doufá, že tímto způsobem inspiruje dalších rodičů. Za nápadem stojí právě jeho dcera, která si chce touto formou vydělat nějaké peníze. Otec ale zároveň doufá, že si dcera uvědomí, jakou ztrátou času je Facebook.

Komentáře

  • Hmm, zbytečné.. kdyby jí radši zaplatil nějaký jiný program, třeba zájmový kroužek, který by jí od Facebooku sám odpoutal, tak udělá lépe.
    A bude jí platit větší účty za mobil, když bude s přáteli v kontaktu přes sms a volání?

    I když šéf energetické firmy s penězmi teda problém určitě nemá, ale jde spíš o princip.

Nahoru