Otec díky 3D tiskárně vyrobil svému synovi bionickou ruku

Ben Ryan se snaží získat 150 tisíc liber pro výrobu revolučního přístroje, který by mohl pomoci dalším dětem s amputovanými končetinami. Lékaři jeho synovi amputovali ruku kvůli krevní sraženině, když mu bylo pouhých deset dnů. Ben se rozhodl svému dítěti zkvalitnit život, a tak navrhl bionickou náhradu a vyrobil ji pomocí 3D tiskárny.

Když měl chlapec jeden rok, lékaři si nevěděli rady, jak mu pomoci, protože protézy se používají u dětí až od tří let. Nicméně otec chtěl svému synovi zkvalitnit život, a proto začal pracovat na alternativě vhodné i pro tak malé ratolesti.

sol1

Zdroj: IndieGoGo

„Přišel jsem na to, že děti mladší dvou let nemají možnost mít funkční protézu. Odmítají ji,“ řekl bývalý psycholog. „Říkal jsem si, že bych to mohl změnit.“

V období, kdy měl Sol pět týdnu, začal Ben přemýšlet o tom, co by mohl udělat, aby si jeho syn mohl hrát bez jakéhokoliv zdravotního omezení. Zpočátku používal kusy houby omotané obvazem, díky čemuž se mohl chlapec alespoň podpírat. Ale brzy se mu vnukl jiný nápad.

iepkv2bgy1jzif9uyafp

Zdroj: IndieGoGo

Jakmile Ben začal realizovat svůj nápad, jeho manželka si myslela, že se zbláznil. Dokonce o něj měla strach, protože se zamkl a neviděla ho i několik dní. Výsledek stojí za to. Sol tak může díky bionické ruce, která byla vyrobena pomocí 3D tiskárny, ovládat základní funkce, například uchopit předmět.

xoyu4u52xqpjwwwtidoc

Zdroj: IndieGoGo

Otec opustil své dosavadní zaměstnání a založil startup Ambionics, který se zabývá vývojem a výrobou protéz pro malé děti. Tento vynález si chce dokonce patentovat a získat na něj lékařský certifikát. Z tohoto důvodu založil crowdfundingovou kampaň na IndieGoGo, kde chce vybrat 150 tisíc liber. Tyto peníze poputují na zlepšení vynálezu.

Zdroj: Sky News, Seznam Zprávy

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru