Osudu Megauploadu mají následovat další podobné služby

Osudu Megauploadu mají následovat další podobné služby

Vypnutí služby na sdílení dat Megaupload.com bylo pouze začátkem. Podle víceprezidenta americké filmové a distribuční společnosti Paramount Pictures, Alfreda Perryho čeká podobný osud i další servery, zejména Fileserve nebo MediaFire.

Perry na konferenci zaměřené na autorská práva oznámil dalších pět „cílů“, které chce pomocí americké filmové asociace (MPAA) „zničit“. Konkrétně jde o známé služby Putlocker, Wupload, Depositfiles, Fileserve a MediaFire. Podle jeho slov mají tyto služby dohromady až 41 miliardy zobrazených stránek každý rok.

Krátce po vypnutí Megaupload zareagovali hned i ostatní služby, které hromadně mazali data a účty uživatelů, na které bylo podezření, že sdílejí obsah chráněný autorským zákonem. K takovému kroku přistoupil i Fileserver, který se nyní ocitl na černé listině Paramount Pictures.

Zdroj: CNet.com

Štítky:

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru