Dnes vyšlo 15 článků

Osudu Megauploadu mají následovat další podobné služby

Osudu Megauploadu mají následovat další podobné služby

Vypnutí služby na sdílení dat Megaupload.com bylo pouze začátkem. Podle víceprezidenta americké filmové a distribuční společnosti Paramount Pictures, Alfreda Perryho čeká podobný osud i další servery, zejména Fileserve nebo MediaFire.

Perry na konferenci zaměřené na autorská práva oznámil dalších pět „cílů“, které chce pomocí americké filmové asociace (MPAA) „zničit“. Konkrétně jde o známé služby Putlocker, Wupload, Depositfiles, Fileserve a MediaFire. Podle jeho slov mají tyto služby dohromady až 41 miliardy zobrazených stránek každý rok.

Krátce po vypnutí Megaupload zareagovali hned i ostatní služby, které hromadně mazali data a účty uživatelů, na které bylo podezření, že sdílejí obsah chráněný autorským zákonem. K takovému kroku přistoupil i Fileserver, který se nyní ocitl na černé listině Paramount Pictures.

Zdroj: CNet.com

Štítky:

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru