Tisková zpráva: Ostrý start Apple Pay ve Velké Británii se plánuje již v červenci

 

“Služba Apple Pay ve Velké Británii s podporou rozsáhlé bezkontaktní infrastruktury Visa nabízí jednoduchý a bezpečný způsob platby, díky čemuž mobilní platby řadí mezi hlavní platební způsoby” – Jeremy Nicholds, Visa Europe.

 

LONDÝN/PRAHA, 10. června 2015 Asociace Visa Europe oznámila, že držitelům debetních, kreditních a předplacených karet ve Velké Británii zpřístupní novou službu Apple Pay, která jednoduchým, bezpečným a intuitivním způsobem placení změní oblast mobilních plateb. Platit přes službu Apple Pay, která se ve Velké Británii spouští začátkem července, tak bude možné na statisících bezkontaktních terminálů.

Jeremy Nicholds, výkonný ředitel pro mobilní technologie asociace Visa Europe, říká: “Bezkontaktní platby již nyní každodenně využívají miliony držitelů Visa karet – díky jednoduchosti a pohodlnosti služby Apple Pay se mobilní platby stanou jednou z hlavních platebních metod. Mobilní telefon je v dnešní době předmětem, bez kterého lidé neodejdou z domu – ve spolupráci s Apple a bankami jsme proto pro zákazníky umožnily využít i Apple Pay jako bezproblémový, snadno použitelný a vzrušující platební způsob, který představuje další možnost využití Visa karet.”

Služba dostupná na 2,6 milionu bezkontaktních terminálů

Službu Apple Pay lze využít k bezkontaktní platbě všude tam, kde jsou akceptovány bezkontaktní platby Visa. V rámci Evropy je momentálně k dispozici více než 2.6 milionu bezkontaktních Visa terminálů. Až 400 000 z nich se nachází ve Velké Británii, a to konkrétně v 250 tisících obchodních centrech, ve kterých jsou zastoupeny značky jako Tesco, Marks & Spencer, Boots.

Další terminály jsou k dispozici jak v rámci sítě londýnské městské hromadné dopravy, tak v tisících dalších obchodů a restaurací. Spoluúčast na službě Apple Pay zatím z nejvýznamnějších britských bank potvrdily banky Bank of Scotland, Coutts, First Direct, Halifax, HSBC, Lloyds, M & S Bank, MBNA, Nationwide, NatWest, Royal Bank of Scotland, Santander, TSB a Ulster Bank.

Česká republika je na Apple Pay připravena

Start služby Apple Pay ve Velké Británii výrazně přibližuje možnost pro spuštění této služby i v České republice a na Slovensku. Obě země totiž dlouhodobě patří k nejprogresivnějším zemím při přijímaní nových inovativních platebních produktů.

Slovensko spustilo jako druhá země v Evropě komerčně cloudové mobilní bezkontaktní platby NFC HCE. Brzy jej budou následovat i české banky, které umožní svým zákazníkům jednoduché a bezpečné placení telefonem na všech bezkontaktních terminálech. Služby jako Apple Pay svou jednoduchostí a zákaznickou pohodlností významně pomohou osvojení mobilních plateb zákazníky a zajistí, že se mobilní platby brzy stanou preferovaným způsobem platby,“ uvádí David Brendl, manažer inovací Visa Europe.

Platit lze na většině zařízení iPhone a iPad

Bezpečnost a ochrana soukromí jsou při službě Apple Pay prvořadé. Při přidání kreditní nebo debetní karty do služby Apple Pay se údaje o kartě neuloží na zařízení – místo toho se vygeneruje jedinečné číslo, zašifrované a bezpečně uložené na zařízení, které je určeno ke zpracování plateb. Každá transakce podléhá ověření prostřednictvím stejné kryptografické technologie, která se používá při Chip-and-PIN a bezkontaktních platbách.

Držitelé karet Visa, kteří nakupují prostřednictvím služby Apple Pay, budou mít k dispozici stejné výhody jako v případě debetních a kreditních Visa karet – například ochranu před neautorizovaným nákupem a rozsáhlou mezinárodní akceptační síť.

Služba Apple Pay je na bezkontaktní bázi kompatibilní s mobilními zařízeními iPhone6, iPhone 6 Plus a Apple Watch. Při platbách za zboží a služby prostřednictvím aplikací je služba Apple Pay kompatibilní se zařízeními iPhone6, iPhone 6 Plus, iPad Air 2 a iPad mini 3.

Štítky: ,

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru