Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Ostravu navštíví odborníci i významné osobnosti podnikatelské sféry

26.2.2014 Ostrava
Ostravu tento rok navštíví odborníci podnikání, financí a novátorských myšlenek, a to dokonce čtyřikrát. Coworkingové centrum Viva Ostrava, které podporuje ÚMOB Jih, připravilo čtyři velké podnikatelské konference pro rok 2014 se čtyřmi tématy směřující k podnikání. Mezi přednášejícími bude například Táňa Fišerová či Radka Pokorná. Dle agentury GFK V České republice má podnikatelský potenciál 37 procent lidí a zhruba dvě třetiny Čechů vnímají možnost vlastního podnikání pozitivně.
„Cítíme, že vytváření pracovních míst a sebezaměstnávání je pro náš kraj v současnosti i budoucnu velikou záchranou. Velké fabriky mají nejistou budoucnost. Chceme rozdmýchat život a zvýšit životní úroveň obyvatelstva Ostravska, ukázat lidem možnosti, tipy a úspěné příběhy podnikatelů.“ Vysvětluje záměry konferencí zakladatelka Renata Ptáčníková. „Rozhodně si řečníci nepříjdou „honit triko“. Chtěli jsme, ať odhalí své vzestupy a pády, ukážou svou cestu, jak se postavili nejtěžším chvílím a poradili si v nouzi, kterou podnikání někdy provází. Oslovili jsme úžasné lidi z různých odvětví, přijde trojnásobná maminka a podnikatelka, která si otevřela rodinné centrum, doktor klimatu, který stavěl elektrárnu v Tibetu a řídil projekty v Angole a nyní v Beskydech rozjel úspěšně stavebnici ptačích budek, Václav Klapetek. Velkými startovači jsou i Milan Brzák, který rozjížděl Slevomat na Severní Moravě a nyní podniká na Bali, a také David Vikar, ten se vypracoval mezi špičku v oblékání hráčů hokeje v NHL. Zařadil se tak mezi světové firmy.“ Uvádí Ptáčníková. Konference se koná ve čtvrtek 27. 2. 2014 od 13:30 do 19 hodin ve Viva Ostrava.
Zajímavostí je, že 40% zatím přihlášených návštěvníků jsou studenti vysokých škol, 10% ženy na mateřské dovolené a zbytek jsou podnikatelé na volné noze nebo zaměstnanci firem. Tito lidé chtějí čím dál více svůj pracovní život naplnit inspirací a změnit svůj přístup i k rovnováze pracovního a osobního života. Navštěvují kurzy, kouče a hledají kvalitnější život. Dostává se do popředí i fenomén sociálního podnikání, čili businessu „s přesahem“, což je celospolečenský dopad produktu podnikání.
Druhá konferencepřizvala celorepublikové řečníky a má novátorskou tématiku Svobody. Proběhne 15. 5. 2014 v čele s Táňou Fišerovou, která rozvine téma nových forem podnikání nebo mladého podnikatele a digitálního nomáda Adama Marčana, tvůrce naucmese.cz. Téma svobody je uchopeno v různých společenských i pracovních odvětvích a hledisek. „Moc se těšíme i na řečníka, zakladatele Svobodavzdelavani.cz , který nám ukáže pohled na vzdělávací systém z jiného úhlu pohledu.“ Píše v emailu přihlášený účastník konference. Další, třetí konference je zaměřena na vše, co se týče financí, peněz, a získávání investic k podnikání. Uskuteční se 25.7.2014.
Na čtvrteční konferenci je možné ještě dorazit. Veškeré informace jsou na webové stránce konference.vivaostrava.cz

Komentáře

Nahoru