Osobní satelit jen za 1 000 dolarů je velký asi jako krabička od zápalek

Říkáte si, že satelit za 1 000 dolarů je nesmysl? Mýlíte se. Ovšem pokud teda nemáte na mysli velké družice a satelity pro NASA. Ceny těchto družic a satelitů se pohybují opravdu vysoko. My ale máme na mysli osobní satelit, který strčíte třeba do kapsy!

Osobní satelit s názvem Femto vytvořili vědci z Arizonské Státní Univerzity. Tato šikovná kosmická věcička měří jen 3 centimetry a váží méně než 100 gramů, takže si ji můžete kdykoliv vzít s sebou.

,,Satelit takto malých rozměrů si může vyrobitt kterákoliv univerzita, kterákoliv laboratoř a vlastně úplně každý – jen tak, pro zábavu,“ uvádí technik Jekan Thanga.

 S tímto satelitem budete mít přehled o tom, co se děje ve vesmíru

Femto sat byl představen tento týden na akci ASU a najdeme ho i pod názvem SunCube. Vědci dokonce tvrdí, že tato nová technologie může poskytnout každému vesmírnému nadšenci osobní příjem informací z kosmu.

,,Už teď se o tento výtvor zajímá mnoho lidí. Je to přece něco jako vlastní GoPro ve vesmíru, díky kterému uvidíte vesmír přesně tak, jako si ho sami představujete,“ uvádí Jekan.

femtosat-6Zdroj: Hackaday

 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru