Osobní létající auto: nová dimenze svobody

Osobní létající auto: nová dimenze svobody

Je rok 2013. Kde je moje létající auto? Asi 10 let v budoucnosti.

Terrafugia je společnost z Massachusetts. Nejvíce je známá pro Transition (transformace), který by se dal nejlépe popsat jako letadlo, které můžete řídit i po silnici. Jeho křídla se složí, a tak mohou piloti běžně pokračovat i mimo letiště přímo domů. To je pro piloty opravdu skvělé, ale co my ostatní?

Vozidlo pro každého

Nyní Terrafugia pracuje na plně futuristickém létajícím autu TF-X pro každého. Očekává se, že se začne prodávat na začátku 20. let tohoto století. Měl by to být kříženec mezi autem, vrtulníkem a letadlem.

Vozidlo z uhlíkových vláken by vystartovalo přímo z vaší příjezdové cesty za použití elektrického pohonu. Jakmile by bylo ve vzduchu, pohon by převzal vzadu namontovaný plynový motor. V normálním počasí by vás ve vzduchu vedl počítač. Jako záloha by byl v každém vozítku padák.

Společnost tvrdí, že naučit se ovládat vozidlo TF-X by průměrnému řidiči nemělo trvat více než pět hodin.

Cena

Terrafugia ještě neoznámila, kdy se dostane blíže k výrobě, ale vystoupila s odvážným tvrzením, že první studie ukazují, že je možné, že konečná cena by se mohla pohybovat ve stejné výši jako cena luxusních automobilů.

Trocha skepse

Není však vůbec jisté, kdy se takové vozidlo začne prodávat. Společnost totiž v době svého vzniku v roce 2006 prohlašovala, že by pojízdné letadlo mělo být na prodej už v roce 2010.

Dožijeme se tedy masového rozšíření tohoto dopravního prostředku?

Zdroj: mashable.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru