OSN podporuje transgender: „nepoužívejte označení manžel/manželka, říkejte partner

OSN podporuje transgender: „nepoužívejte označení manžel/manželka, říkejte partner

Muž a žena. Takhle se rozdělovala pohlaví v minulosti. Nyní tu máme třetí, nespecifické pohlaví – transgender – muž ani žena. Veřejné záchodky se v některých metropolích světa už neznačí jen na pánské a dámské, ale přibyly třetí záchodky a to pro transgendery. Skutečnosti neutečeme, ale na hlavu si klepat stále můžeme. OSN cítí potřebu toto třetí pohlaví chránit a prosazovat jeho zájmy. Jak jinak si vysvětlit prohlášení, které vydali na Twitteru? 

V době, kdy se celý svět propadá do hluboké finanční a morální krize, by se zdálo, že má Organizace spojených národů plné ruce práce. To samozřejmě má. Jenže předmětem jejich zasedání není pandemická krize, ale správné vyjadřování se o transgenderech. Vydali jakýsi slovník, kde přehledně nahrazují již používané výrazy. Podívejte se sami. Označení jako manžel a manželka jsou out – in bude už jen partner. OSN vybízí k budování rovnosti užíváním genderově neutrálního jazyka.

Pod příspěvky OSN se objevují komentáře, které se obsahu vysmívají. K pobavení to opravdu slouží.

Snímek obrazovky 2020-06-02 v 18.14.54

 

 

Zdroj, foto: twitter.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru