Osmo: Hry na iPadu v rozšířené realitě

Aplikace Osmo už vlastně není žádnou novinkou. Moc lidí ale neví o tom, že existuje něco takového, co si pohrává s rozšířenou realitou. S aplikací Osmo určenou pro iPad si totiž děti pouští hry na tabletu, ale přitom si hrají v reálném světě.

Ke hraní potřebujete tři věci. Tablet postavíte do stojánku, připevníte mu na kamerku speciální zrcátko a spustíte aplikaci. Pomocí zrcátka je snímáno to, co fyzicky děláte na stole, obraz se přenáší do aplikace a ta jej dále zpracovává.

osmo

Aplikace umí čtyři hry

1. Tangram

Tuto hru si možná pamatujete z dětství. Existovala v podobě magnetických geometrických útvarů, ze kterých jste si mohli na lednici vytvářet vláčky a letadla a další nápady dětské fantazie. Tangram funguje podobně. Dítě má za úkol složit z tvarů obrazec, který vidí na iPadu. Software průběžně rozpoznává, zda ho skládá správně.

2. Word

Tato hra vám zase může připomínat známý Kriskros. Vaším úkolem je složit z písmenek existující slovo. Na obrazovce se přitom zobrazují obrázky ke slovu, které hádáte, a je rozpoznáváno, jestli za sebe skládáte správná písmenka.

3. Newton

Ve hře Newton musíte zabránit pádu kuličky. Tvoříte různé bariéry, od kterých se odráží. Můžete je kreslit tužkou na papír, ale stačí si vzít jakýkoliv objekt, který máte zrovna po ruce. Funguje to s tužkou nebo třeba vaší rukou. Aplikace rozpoznává 3D objekty.

4. Masterpiece

Masterpiece je hra pro všechny budoucí umělce. Dítě si vyfotí cokoliv kolem sebe (nebo najde obrázek na internetu), otevře si fotku v aplikaci a začne ji malovat. Na obrazovce totiž vidí, kde se jeho ruka zrovna pohybuje, a tak je snadné dodržovat čáry.

Za projektem stojí bývalí zaměstnanci Disney, Googlu a Ubisoftu. Jak to tak vypadá, přestože je rok starý, zřejmě má úspěch. Aktuálně tým hledá několik nových zaměstnanců na různé pozice od designéra až po vývojáře. Takže kdybyste toužili dostat se do Silicon Valley, můžete to zkusit.

Celou tuto sadu od společnosti Tangible Play je možné zakoupit buď na oficiálním webu projektu nebo na Appstore. Připravte se ale na cenu, která za jedno zrcátko, stojánek, aplikaci a pár doplňků (tvary, písmenka) rozhodně není přiměřená.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru