Dnes vyšlo 15 článků

Osmnáctiletá celebrita Instagramu: „Sociální média nejsou skutečný život. Sociální média jsou zlo!“

Osmnáctiletá dívka jménem Essena O’Neill se stala celebritou sociálních sítích. Na Instagramu měla více než půl milionu sledujících a její příspěvky jí vydělávaly nemalé peníze. Minulý týden však oznámila, že se světem sociálních sítí končí. Osmnáctiletá Australanka pravidelnými příspěvky nasbírala 580 tisíc sledujících na Instagramu, 200 tisíc odběratelů na YouTube a Tumblr a 60 tisíc na Snapchatu. Nyní jsou její profily neaktivní. Essena smazala své selfie fotky a #fitspo fotky. A sama podotkla: „Sociální média nejsou život. Sociální média jsou zlo.“

Nejprve Essena smazala více než 2 000 fotografií, poté účet přejmenovala na Social Media Is Not Real Life. Nakonec účet s 580 tisíci sledujícími zrušila a založila si nový účet – také pod názvem Social Media Is Not Real Life. Nyní je tento účet soukromý a musíte si požádat o povolení sledování.

1446642768-jy8lv6ihlnpuomjfovh2dyedfbej7f3hz2eacn5btegu1tyvgmswbroyipapnfa8

Na původním profilu zbylo několik fotografií, u kterých změnila popis. Uvedla, kolik za některé fotky dostala zaplacené, jak dlouho jí trvalo vyfotit některé snímky a jaký to byl na ní tlak, aby vypadala perfektně.

„Zaplatili mi 400 dolarů za to, aby si oblékla tyto šaty. V té době jsem měla kolem 150 tisíc sledujících. Spousta online značek s většími rozpočty zaplatí i 2 tisíce dolarů za příspěvek. Na tom, že jsem přijala dohodu se značkou, není nic špatného. Prostě si jen myslím, že by to mělo jít poznat. Tato fotka nemá žádnou podstatu a nejednalo se o etickou výrobu (byla jsem tehdy nevzdělaná). Sociální média nejsou skutečný život. Buďte opatrní, když něco propagujete. Sami sebe se zeptejte, jaký záměr má daná fotografie,“ uvedla Australanka ke snímku níže.

01

Na další fotografii upravila popisek následovně: „Za tuto fotku jsem dostala zaplaceno. Pokud se díváte na slečny z Instagramu a přejete si žít jejich život, uvědomte si, že vidíte jen to, co chtějí, abyste viděli. Pokud označí nějakou firmu, je to z 99 % zaplacené.“

02

Essena byla placená za to, aby povzbudila své publikum k nakupování konkrétních výrobků. Nicméně, nyní zcela změnila své rozhodnutí, a to až o 360 stupňů.

1446642700-essenaoneillscreenshot

Dokonce založila novou webovou stránku Let’s Be Game Changers. Essena dostala od svých fanoušků podporu, o čemž svědčí i emotivní video, které jsme uvedli v úvodu článku.

„Strávila jsem většinu mého dospívání tím, že jsem byla závislá na sociálních médiích, sociálním schvalování, společenském postavení a fyzickém vzhledu,“ píše O’Neill u svého posledního příspěvku na Instagramu dne 27. října. „Sociální média jsou spiklenecká snímky a upravenými klipy, které nakonec půjdou proti sobě. Je to systém založený na společenském uznání, lajcích a validacích, na pohledech, úspěchu v počtu sledujících. Je to naprosto řízený egocentrický úsudek.“

Zdroj / Foto: Elle

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru