Osm z deseti zákazníků raději volí starší Windows 7

Dost možná jste nedávno zaznamenali informace o zdárně se vyvíjejících prodejích operačního systému Windows 8. Nějakých 40 milionů kopií za jediný měsíc zaznělo od jeho výrobce. Problém této hodnoty ovšem leží někde jinde. V listopadu propadly – alespoň v USA – prodeje osobních počítačů o pětinu, první měsíc po tržní premiéře Windows 8.

Osobní počítače s Windows 7 pomalu mizí z trhu. Masová produkce zcela podlehla číslu 8. Jeden americký výrobce osobních počítačů ale podává odlišný obraz segmentu. Osm z deseti jeho zákazníků volí starší Windows 7. A tito zákazníci jsou za svá PC zaplatit i výrazně nadprůměrnou cenu. Podle Jona Bacha, prezidenta společnosti Puget Systems, může za vyšší zájem o Windows 7 především jejich dlouhodobě dobrá pověst a rozporuplné reakce médií a sociálních sítí na příchod a kvality Windows 8. Uživatelům podle jeho slov vadí i nepřítomnost tlačítka Start, které generaci 8 opustilo.

Více si přečtěte na: https://www.businessit.cz/cz/windows-8-pro-masy-windows-7-pro-hornich-deset-tisic-ajtaku.php

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru