Dnes vyšlo 15 článků

Oscar 2018: podívejte se, které filmy soutěží o nejprestižnější filmovou cenu

V úterý ráno byly konečně zveřejněny nominace na jedny z nejprestižnějších filmových cen – Oscar. Světlo světa spatřily kompletní nominace, tedy herci, herečky, scénář nebo filmová píseň. To, co ale všechny zajímalo, jsou filmy, které bojují o sošku “Best Picture” tedy nejlepší film. Podívejte se, které to tento rok budou.

1. Call Me by Your Name (2017)

Film, který vznikl ve spolupráci s italskou, francouzskou a brazilskou produkcí. Film posazený do osmdesátých let popisuje příběh mladého Elia, který navazuje vztah s americkým mladíkem a objevuje svou sexualitu společně s bohémským životem. Timothée Chalamet byl nominován i za svůj herecký výkon v tomto filmu a film byl nominován i za scénář a píseň.

Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2. Darkest Hour (2017)

Gary Oldman jako Winston Churchill v životopisném snímku, který popisuje události počátku 2. světové války. Gary Oldman byl nominován i za nejlepšího herce. Film byl nominován i v kategoriích “Makeup a Hairstyling” a “Kostýmy” a celkově je považován za velkého favorita letošních Oskarů.

 

Darkest Hour

Darkest Hour

 

3. Dunkirk (2017)

Další velký favorit je velkofilm Dunkirk, kterému se nominace připisovala ihned po uvedení do kin. Jedná se o další dílo oskarového Christophera Nolana a popisuje události evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků na pláži v severofrancouzském Dunkerku v roce 1940. Film je nominován i za režii, střih, soundtrack a další.

Dunkirk

Dunkirk

4. Get Out (2017) – Uteč

Hororový snímek Get Out neboli do češtiny přeloženo jako Uteč je dalším nominovaným snímkem. Film dokáže diváka opravdu překvapit, z poměrně klidného děje vyeskaluje do skutečně mysteriózního díla. Film je nominován i za režii, scénář a Daniel Kaluuya je nominován za nejlepšího herce. Podívejte se na trailer:

5. Lady Bird (2017)

Film popisující životní příběh mladé Christine, která si říká Lady Bird. Christine hraje talentovaná Saoirse Ronan, která je i za tuto roli nominována na sošku Oscara. Film je dále nominovaný za režii, původní scénář a Laurie Metcalf je nominována za herečku ve vedlejší roli.

Lady Bird

Lady Bird

6. Phantom Thread (2017) – Nit z přízraků

Příběh londýnského návrháře, kterého ztvárnil Daniel Day-Lewis a který se nechává inspirovat všemožnými múzami, až najde tu osudovou. Film byl dále nominován za režii, Daniel Day-Lewis za svůj výkon, Lesley Manville za vedlejší roli, soudtrack a kostýmy.

Nit z přízraků

Nit z přízraků

7. The Post (2017) – Akta Pentagon: Skrytá válka

Jestli má nějaký film téměř jisté vítězství, je to tento. Hlavní role totiž ztvárnili oskaroví veteráni Tom Hanks a Meryl Streep. Film popisuje příběh dvou novinářů deníků The Washington Post a The New York Times, kteří zveřejní zprávu Pentagon Papers o účasti americké vlády ve válce ve Vietnamu. Meryl Streep byla samozřejmě nominována za nejlepší herečku. Bez toho by Oskaři ani být nemohli. 🙂

The Post

The Post

 

8. The Shape of Water (2017) – Tvář vody

Film popisuje příběh o poutu vládou zkoumaného vodního monstra a němé uklízečky Elisy. Tento snímek režíroval Guillermo del Toro, který byl i nominován za režii. Dále byla nominována Sally Hawkins jako nejlepší herečka, Richard Jenkins za vedlejší roli, Octavia Spencer za vedlejší roli a film byl nominován za původní scénář, střih, sountrack, kostýmy a další.

The Shape of Water

The Shape of Water

9. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017) – Tři billboardy kousek za Ebbingem

Drama popisuje boj ženy za spravedlivé vyšetření vraždy její dcery. Skrze billboardy předává vzkazy místní policii a rozjíždí tak boj mezi ní samotnou a celou policejní jednotkou. Film byl nominován za původní scénář, střih, soundtrack a hlavní představitelé Frances McDormand za nejlepší herečku a Woody Harrelson a Sam Rockwell za vedlejší role.

Tři billboardy kousek za Eddingem

Tři billboardy kousek za Eddingem

Viděli jste už některý z filmů? Chybí vám nějaké filmy v nominacích? Napište nám!

Zdroje: Tech Insider, Imdb.com , YouTube

 

 

Vystudovala humanitní studia na UK. Kávoholik, cestovatelka a spolumajitelka Kavárny Kočičí v Karlíně. Ve volném čase zpívá s kapelou a hraje v divadle. Miluje knihy, nesnáší kukuřici a její životní sen je trvale žít na Islandu.

Komentáře

Nahoru