Dnes vyšlo 1 článků

Orlové v Nizozemsku budou odchytávat drony

Ukazuje se, že i orel může být velmi užitečným lovcem, a to nejen potravy. Nizozemská policie totiž tyto dravce cvičí v odchytávání dronů přímo z oblohy. Video ukazuje, jak orel odchytává dron svými pařáty a snáší ho dolů.

Nizozemská policie cvičí zvířata, která bychom asi nečekali, že budou pro potřeby policie vhodná. Učí totiž orly odchytávat drony z oblohy a snášet je dolů. Existuje zde však možnost, že by se tito dravci při odchytávání dronů mohli zranit. Policejní mluvčí nizozemské policie však tvrdí, že hledají způsoby, jak tito dravci mohou drony odchytávat, aniž by se zranili.

Policie za několik měsíců rozhodne, zda jsou orlové ideálním způsobem, jak odchytávat nežádoucí a nebezpečné drony z oblohy. Nicméně, v této záležitosti jsou podnikány i jiné kroky k udržení bezpečnosti, co se týče dronů.

Zdroj/foto: mashable

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru