Originální pomsta: Co lze udělat s neomezeným tarifem a Shakespearem?

Pokud potřebujete nějaký tip na to, jak se vypořádat s podvodníky nebo prostě jen s lidmi, kterým se chcete za něco pomstít, jste na správné adrese. Pojďte se inspirovat, jak se to povedlo čtyřiadvacetiletému Britovi. Jeho nápad je skutečně promyšlený a vězte, že oběti hezky znepříjemní život.

Čtyřiadvacetiletý Edd Joseph si na internetu přes inzertní web Gumtree objednal za 80 liber (tedy zhruba 2600 Kč) použitý Playstation 3 a několik her. Učinil tak před dvěma týdny. Když mu však objednaná herní konzole stále nepřišla a jemu začalo docházet, že už zřejmě ani nikdy nepřijde, dost se naštval. Rozhodl se ale, že to tak nenechá.

Na pomoc si vzal Shakespeara

Původně to chtěl zkusit přímo přes inzertní web nebo přes policii, ale když zjistil, že tam se pomoci nedočká, vzal to do vlastních rukou. Rozhodl se podvodníkovi pomstít tím, že mu pošle všechna Shakespearova díla – sms zprávou.

Automaticky nás napadne, že bychom se za tenhle vtip asi nedoplatili. Ale to není případ Edda, který má neomezený tarif. Přišel na to, že vlastně klidně může zkopírovat texty celých knih z internetu a vložit je do textové zprávy. Ale protože podvodník může přijímat pouze zprávy o délce 160 znaků, rozdělí se Shakespearovy knížky celkem do 29 305 jednotlivých smsek. A to už je pořádně velké číslo.

edd-joseph-shakespeare

Edd Joseph

Nejdelší je Hamlet

Velká část pomsty ještě čeká na své uskutečnění. Edd totiž zatím poslal podvodníkovi pouze 22 Shakespearových her, které došly v 17 424 zprávách. Smskami už proletěla díla jako Hamlet, Macbeth nebo Othello. Zbývajících 15 děl se bude ještě pár dní posílat. Telefon oběti bude ještě téměř týden neustále pípat.

„Byl jsem opravdu naštvaný a snažil jsem se vymyslet způsob, jak mu to oplatit, abych se necítil tak bezmocný,“ vysvětlil Edd. „Můj první nápad byl předstírat, že jsem zjistil, kde bydlí. Ale to není nic neobvyklého a navíc by ho to ani nemuselo moc vystrašit. Pak mě napadlo zkopírovat si věci z internetu a vložit je do textové zprávy. To mě donutilo přemýšlet o tom, že bych mu měl poslat nějakou opravdu dlouhou knihu. A moje přemýšlení skončilo u Macbetha.“

S posíláním sms zpráv začal Edd minulý čtvrtek. Taková průměrná Shakespearova hra má 22 600 slov, takže je dodána v příjemných 729 zprávách. Ovšem třeba Hamlet vyšel až na 1143 smsek. A to si představte, že Edd ještě chytře nastavil platnost zpráv na neomezenou, takže i když podvodník mobil vypne, při dalším zapnutí se jich nezbaví.

"Být či nebýt, to je oč tu běží."

“Být či nebýt, to je oč tu běží.”

Samozřejmě, že se Edd dočkal nemálo naštvaných a sprostých odpovědí, ale přestat s tím nehodlá. Proč taky, když mu vždy stačí něco zkopírovat, vložit a jednou zmáčknout tlačítko „Odeslat“?

Zdroje: Metro, Derby Telegraph

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru